• DOLAR
  5,7518
  %0,04
 • EURO
  6,3902
  %0,28
 • ALTIN
  272,97
  %0,11
 • BIST
  7,5750
  %0,50
2019 En Çok Baget Pırlanta Yüzük Tercih Etti

2019 En Çok Baget Pırlanta Yüzük Tercih Etti

Baget yüzük seneye damgasına vuran pırlanta kesimlerinden biri. Özellikle son yıllarda tercih edilen baget kesim yüzükler, hem genç kadınların hem orta yaştan kadınların en çok beğendiği ve rağbet ettiği kesimler olarak bu senenin en popüler kesimleri arasında. Baget yüzük modellerinin en önemli avantajı ise kesimi sayesinde ışıltıyı daha çok yansıtabilmesi. Öte yandan aynı karattaki iki yüzük arasında baget yüzük modelleri yapısı ve kesimi sayesinde daha büyük görünmektedir. Bu detaylar sebebiyle tercih edilmesinin yanı sıra kesimi kaynaklı modern ve zarif durmaktadır. Öte yandan baget kesim yüzük modelleri, evlilik tekliflerinde erkeklerin tercihi olmaktadır. Klasik kesim yüzükler ya da prenses kesim pırlanta yüzükler asla modasını kaybetmez. Aynı zamanda baget ve diğer kesim pırlantalar da her zaman şıklığı ön plana çıkarır. Ancak 2019 senesinin en çok rağbet edilen pırlanta yüzük modeli baget yüzükler olmaktadır.

Baget Yüzük Modelleri

Baget yüzük modelleri özellikle kesimi itibari ile ışıltısının oldukça fazla yansıtan yüzük modelleri arasındadır. Baget kesim pırlanta yüzükler, dikdörtgen yapısı ile özel olarak dizayn edilir. Baget kesim yüzükler, klasik ve yuvarlak kesime göre daha çok tercih edilir. Ancak unutulmaması gereken tüm pırlanta modelleri zamansız olduğudur. Bu sebeple de her pırlanta yüzük her zaman şıklığı sağlayacak kadar değerlidir. Baget kesim yüzükler; 14 faset kesim yüzeyine sahiptir. Faset ise ışığa yansıtılmış olan açılı yüzeyler olarak tanımlanabilir. Bu kesim şeklinde toplam derinlik kesim şekli sebebi ile ışık yansımasını olumsuz şekilde de etkilemez. Baget yüzük modelleri özellikle usta ve işinin ehli kişiler tarafından tasarlandığında yüzeyden yansıyan ışıkları oldukça şık bir şekilde göstermektedir. Baget pırlanta modelleri; evlilik tekliflerinde, nişanlarda, düğün ya da doğum günlerinde tercih edilen armağanların başında gelir. Baget kesim pırlanta modelleri özellikle şık tasarım ve dizaynları  ile en çok beğenilen pırlanta kesimlerinin başında gelmektedir. Klasik, yuvarlak ya da prenses kesimli tek taş yüzüklerin çok daha farklı baget modeli modern bir güzelliği ile ön plana çıkmaktadır.

Baget Yüzük Fiyatları

Baget yüzük fiyatları satın alacağınız yüzük modelinde kullanılan karata göre değişmektedir. Karat, pırlanta yüzükler için fiyatı belirleyen en önemli ayrıntıların başında gelmektedir. Bununla beraber satın alacağınız pırlanta yüzük modellerinin kesimi ve kullanılan taşların sayısı da baget yüzük fiyatları açısından belirleyici olmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN