Boşanma Avukatı

Boşanma Avukatı

PAYLAŞ
Young lawyer business man working with paperwork on his desk in office workplace for consultant lawyer concept of photography vintage tone with sunlight effect.

İnsanlar çeşitli yaşam şartlarına bağlı olarak evliliklerini bitirmek ve boşanma davası açmak isterler. Boşanma sürecinde davanın kısa zaman içerisinde sonuçlanması ve dava sonucu hak kaybı yaşamamak için insanlar boşanma avukatı tutarlar. Bakırköy’de yaşayan insanlar boşanma davalarını Bakırköy Aile Mahkemesine yapmalıdır. Bakırköy boşanma avukatı boşanma davaları için hukuki bilgi ve deneyim açısından yeterli düzeydedir ve kişilere davalarında büyük yardımları dokunmaktadır. Boşanma davalarının süreleri uzadıkça insanlar üzerinde manevi açıdan büyük yıpranmalar oluşturmaktadır. Avukatlık hizmetlerimiz sayesinde boşanma davalarınız kısa sürede sonuçlanacaktır.

Dava Türleri

Boşanmak isteyen kişiler anlaşmalı ya da çekişmeli boşanma davası açmaktadırlar. Anlaşmalı boşanma davası için Medeni Kanunun belirlediği anlaşmalı boşanma şartlarının yerine getirilmesi karşılıklı boşanma sözleşmesinin imzalanması gereklidir. Anlaşmalı boşanma davası açabilmek için eşlerin en az bir yıl evli kalmış olmaları gereklidir. Boşanma avukatı olarak tarafımızdan hazırlanacak boşanma sözleşmesi her iki tarafça imzalanır ve mahkemeye sunulur. Gerekli şartlar yerine getirilmiş olduğunda davalar tek celsede sonuçlanacaktır. Çekişmeli boşanma davalarında ise eşleri arası anlaşmazlıklar söz konusudur ve durumun çözülebilmesi ve gerekli araştırmaların yapılabilmesi için duruşma celseleri altı celseye kadar sürmektedir.

Boşanma Davaları

Boşanma davalarında çekişmeli boşanma işlemlerinde eşler arasında hak kaybı yaşanabilmektedir. Çekişmeli davalarda, nafaka ödemesi, çocuk velayeti, mal paylaşımı, tazminat gibi konularda Bakırköy boşanma avukatı olarak süreci iyi yönetmek ve hak kayıplarını önlemek için tecrübeli ve deneyimliyizdir. Boşanma avukatı olarak, sürecin iyi yönetilebilmesi, hak kayıplarının önlenebilmesi için her türlü hukuki desteği vermekteyiz. Boşanma sürecinde yetki olan mahkemenin belirlenmesi, gerekli evrakların hazırlanması, davanın açılması, en kısa sürede sonuçlandırılması, çeşitli bürokratik işlemlerin kolayca yapılabilmesi için avukat desteği alınmalıdır. Tanıdık tavsiyesi ya da baro yardımı ile avukat tercihi yapabilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK