• DOLAR
  5,5922
  % 0,23
 • EURO
  6,2123
  % 0,37
 • ALTIN
  269,7513
  % -0,64
 • BIST
  96.353
  % 0,65
Boyasız Kaporta Hasar Onarımı Ve Göçük Düzeltme İşlemleri

Boyasız Kaporta Hasar Onarımı Ve Göçük Düzeltme İşlemleri

Aracın dışarıdan aldığı darbeler sonucunda meydana gelen kaporta aksamları üzerinde boyaya zarar vermeden ve boya yapmadan onarım işidir. Kaporta göçükleri özel aletler ile aracın boyasına hiçbir zarar verilmeden düzeltilip eski orijinal haline getirilmektedir. Hasar onarımında boyasız göçük düzeltme işlemi her çeşit araca rahatlıkla uygulanır. Bu işlemde esas olan daha önce hasar alan bölgenin boyanmamış olmasıdır. Geleneksel kaporta düzeltme işlemlerine göre daha az maliyetlidir. Aracın orjinalliğini bozmaz ve kısa sürede tamamlanabilme avantajına sahiptir.

 

Boyasız Hasar Onarımının Avantajları Nelerdir?

 

Aracınız üzerinde herhangi bir boyama işlemi olmadığı için daha kısa zamanda onarım yapılır. Dolayısıyla araç sahipleri araçsız kalmaz. Onarım yapılacak alandaki hasar durumuna göre zaman bazen uzayabilir, ancak küçük göçükler aynı gün içinde onarılarak teslim edilir.

 

Herhangi bir boya işlemi yapılmadığından dolayı boyasız göçük düzeltme işleminden sonra araç değer kaybına uğramaz. Aracınız için herhangi bir hasar kaydı oluşturulmadığından, kasko yaptırırken de hasarsızlık indiriminiz devam eder.

 

Boyasız Hasar Onarımı Süresi Ne Kadardır?

 

Boyanıp parça değişimi yapılan bir araç için işlemler yaklaşık olarak 5-6 gün sürmekte iken boyasız hasar onarımı aynı günde tamamlanmaktadır. Tavanlardaki dolu ezikleri, taş çarpmaları veya farklı temaslardan oluşan göçükler kısa sürede işlemden geçirilerek teslim edilmektedir.

 

Masaj Yöntemi İle Göçük Düzeltme

 

Bu yöntem büyük bir uzmanlık ve tecrübe isteyen özel yöntemdir. Döşemeler ile bakalitlerin sökülerek ve özel el aletler kullanılarak, ışık merkezinde masaj yapılarak uygulanan bir tekniktir. Genelde dolu hasarı, park hasarı gibi hasarların onarılmasında kullanılır. İşlem tamamlandıktan sonra herhangi bir iz bırakmaz, ezik alanlar orijinal haline döner.

 

Özel Manyetik Cihazlarla Düzeltme

 

Boyasız hasar onarımı yapmada kullanılan özel olarak tasarlanmış elektronik cihazlarla yapılan bir işlemdir. Bu manyetik cihazlar gövdesi demir alaşımlı araçlar ile alüminyum alaşımlı araçlar için kullanılan cihazlardır. Uzman ellerde yapılan işlemler sayesinde araçta hiçbir deforme ve bozulma olmamaktadır.

 

Vakumlu Silikon Göçük Çektirme

 

Kullanılan işçilik ve malzeme sayesinde boyasız göçük düzeltme yönteminin basit ve hızlı olmasına sağlar. Profesyonelce yapılan vakumlu yapıştırmalı göçük çektirme işlemidir. Kullanılan araç gereçler, ekipmanlar ve silikonlar özel tasarıma sahip ekipmanlardır. Pratiklik ve tecrübe isteyen bu üst seviyedeki onarım işlemi ile çok kısa sürede bütün kusurlar kapatılmakta ve eski haline döndürülmektedir.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN