• DOLAR
  5,6028
  % 0,42
 • EURO
  6,2233
  % 0,55
 • ALTIN
  269,9023
  % -0,59
 • BIST
  96.212
  % 0,50
Dudak Dolgusu Hakkında Merak Edilenler

Dudak Dolgusu Hakkında Merak Edilenler

Kadın güzelliğini tamamlayan en önemli unsur dudaklardır, bir çok kadın dudaklarına oldukça önem gösterir ve çeşitli yöntemlerle daha dolgun dudaklara sahip olmak isterler. Ülkemizde de oldukça yaygın olan dudak dolgusu işlemi estetik operasyonlar arasında sıkça tercih edilen ve risk bakımından oldukça düşük olması nedeniyle kadınların rahatlıkla yaptırdığı bir işlem olarak dikkat çekiyor. Genellikle tamamen kalıcı olmasa da uzun süre dolgun dudaklara sahip olabilmek için yaptırılan dudak dolgusu hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz, işte tüm yönleriyle dudak dolgusu işlemleri ve detayları.

Dudak dolgusu yaptırmak isteyenlerin öncelikle dikkat etmesi ve önemsemesi gereken en önemli husus yüz hatlarına uygun bir dudak boyutu seçmektir, çoğu kadın büyük dudaklara sahip olmak ister ancak yüz yapısı küçük ve minyon tipli kadınların daha simetrik veya yüzüne uygun bir dudak dolgusu seçmesi gerekir, bunun için yapılması gereken en uygun işlem doktora danışmak olacaktır. Günümüzde estetik cerrahinin oldukça gelişmiş olması sayesinde artık estetik işlemleri cilde uygulanmadan önce özel animasyonlarla yüzünüzde nasıl duracağını öğrenebiliyorsunuz, ayrıca seçilen doktorun ve kullanılan malzemelerinde oldukça önemli olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Türkiye’de en çok tercih edilen 5 estetik işlemden birisi olan dudak dolgusu özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde bulunan estetik merkezlerinde yapılmaktadır. Bu konuda uzun yıllardır hizmet veren Op. Dr. Ebru DURMUŞ önderliğinde bulunan Myra Estetik Merkezi bugüne kadar gerçekleştirdiği başarılı dudak dolgusu işlemleri ile bir çok hastaya ulaşmıştır. Dudak dolgusu sadece dudak yapısının büyütülmesi değil, dudaklara hacim vermek ve çeşitli dudak sorunlarının giderilmesi içinde tercih edilmektedir.

Dudak Dolgusu İçin Hangi Malzemeler Kullanılır?
Silikon veya dayanıklı protezlerden oluşan jöle tarzı bir malzeme ile gerçekleştirilen dudak dolgusu oldukça ince uçlu iğnelerin dudak bölgesine enjekte edilmesi ile sağlanmaktadır. Son bir hatırlatma yapmakta yarar var; dudak dolgusu yaptırmak isteyen kişilerin işlemde kullanılan malzemelerin FDA onaylı olmasına dikkat etmelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN