Elektronik Sigara Kullanımında Likidin Önemi

Elektronik Sigara Kullanımında Likidin Önemi

PAYLAŞ

Halk arasında yavaş yavaş yaygınlaşmaya başlayan esigara, toplum tarafından gün geçtikçe daha fazla ilgi görmektedir. Peki bu kadar fazla ilgi gören bu ürün nedir? Elektronik sigara dediğimizde ilk olarak söylenmesi gereken şey; bol duman, isteğimize göre seçebildiğimiz bir aroma ve sigara izlenimi yaratan bir cihazdır. Şarjlı piller ile çalışan cihaz sadece ısıtma işlemini yapmaktadır. Elektronik sigara normal sigaraya göre zifir ve sigarada olan daha birçok zararlı şeyden arındığı için elektronik sigaranın çok daha sağlıklı olduğunu söylesek yanlış olmaz. Bu cihazların Türkiye’de satışı yasak ancak yurt dışından gelen ürünler sayesinde insanlar yavaş yavaş elektronik sigara kullanmaya başladı ve geniş kitlelere yayıldı. Peki gerçekten sigaranın yerini tutabilecek ölçüde bir cihaz mı?

Neden Elektronik Sigara?

Elektronik sigara kullanarak sigarayı bırakmanız ve sıkıldığınız zamanlarda kendiniz oyalayacağınız bir alet olması dolayısı ile sigaraya oranla ilerleyen zamanlarda kullanım oranı daha da artacaktır. Bunun nedeni ise sigaradan çok daha sağlıklı olan likit sayesinde olmaktadır.

Likit nedir?

Elektronik sigaranın çalışma prensibi tamamen buharlaştırma üzerinedir. Her elektronik sigaranın bir yakıt tankı bulunmaktadır. Bu tankın en altından açılan delikler sayesinde atomizerin içindeki pamuklar likit ile ıslanır. Islanan atomizer pamuğu ise ısıtma görevini gören teller ile sarılmış durumdadır. Bu durum neticesinde de ısınan likit buharlaşır ve biz de o buharı içimize çekeriz. Likit seçimi ise aromasına, nikotin değerine göre ve kalitesine göre yapılabilir. Nikotinden tamamen arınmış olan likitler bulunabildiği gibi isteğinize bağlı olarak nikotin seviyesine göre alabilirsiniz. Bunun dışında eğer ki isterseniz kendiniz de likit yapabilirsiniz. İnternetteki alışveriş sitelerinden uygun malzemeleri alarak kendi likidinizi yapmaya başlayabilirsiniz.

 

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK