Epoksi Kurutma

Epoksi Kurutma

PAYLAŞ

 

Öncelikle epoksi nedir bunu öğrenmemiz gerekmektedir. Epoksi bir yüzey kaplama ürünüdür. Bu ürün boya ve sıva uygulamaları ile kıyaslandığında çok daha hızlı bir şekilde kurutulması gereken bir malzeme olarak bilinmektedir. Epoksi malzemesinin kurutma işlemi herhangi bir problemle karşılaşmamak için epoksi uygulama işlemi yapıldıktan hemen sonra vakit kaybetmeden hemen ardından yapılması gerekmektedir. Zemin kaplama dendiği zaman akla ilk gelen malzemelerden birisi de epoksi olarak bilinmektedir. Epoksi malzemesi inşaat sektörü başta olmak üzere sanayinin pek çok kolunda tercih edilmektedir. Diğer zemin kaplama malzemeleri ile kıyaslandığı zaman oldukça dayanıklı olarak bilinen bu malzeme profesyoneller tarafından doğru uygulandığı zaman ve kurutma aşamalarına yeterince dikkat edildiğinde uzun yıllar boyunca çok uzun vadede zemin kaplaması malzemesi olarak tercih edilmektedir.

Epoksi zemin kaplama malzemesi çok hoş bir görelik sağlamasının yanında oldukça fazla pek çok avantaja da sahiptir. Mesela bu yer kapama malzemesinin temizliği çok zahmetsiz olarak bilinir. Ayrıca epoksi zeminler anti bakteriyel bir özelliğe sahip olması ile de bilinmektedir.  Epoksi zemin malzemesi istenilen renk ve desende üretilebilme fırsatına da sahiptir. Epoksi uygulanmadan önce ve sonra zeminin nem değerine dikkat edilmesi gerekir aksi takdirde bu nem değerine dikkat edilmezse epoksi bozulma problemleri yaşanma olasılığı oldukça yüksek olur. Epoksi uygulaması yapılmadan önce zemin kurutma işlemini büyük bir titizlikle yerine getirilmesi gerekmektedir.

Epoksi kurutma cihazı kullanarak epoksiyi zahmetsiz bir şekilde kurutabilme şansına sahip olursunuz. Epoksi nem kurutma işlemi yaparken kullanılacak olan doğru makine işlemi de son derece büyük bir önem taşımaktadır. Kullanacağınız makine seçiminin yanı sıra makineye doğru bir ayarda ve doğru bir şekilde kullanabilmeniz de en iyi sonuçları almada size oldukça yardımcı olacak bir ayrıntıdır.  Epoksi zemin kaplaması genelde kapalı otopark ve spor salonlarında tercih edilen türde bir yer kaplama malzemesidir. Ayrıca bazı geniş çaplı ve kurumsal olan mutfaklarda da kullanımı söz konusu olabilmektedir. Özellikle de geniş çaplı bazı yüzeylerde epoksi kurutma cihazlarının kullanımı zaman kaybının büyük oranda önüne geçmektedir.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK