Evde Örgü Örerek Rahatlıkla Kazanç Sağlayabilirsiniz

Evde Örgü Örerek Rahatlıkla Kazanç Sağlayabilirsiniz

PAYLAŞ

Yaşam koşullarının zorlaşmasıyla birlikte insanlar geçim sıkıntısı çekmeye başlamışlardır. Özellikle ev hanımlarının aktif iş hayatına dâhil olamamasının farklı sebeplerinden dolayı, ekonomik açıdan sıkıntı yaşadıkları bilinmektedir. Ev hanımları gerek sağlıksal nedeniyle, gerekse eğitim alamama sebepleriyle iş bulmakta zorlanmaktadır. Çocuklarının bakımını üstlenme gibi sorumlulukları nedeniyle dışarıda çalışma imkânı bulamamaları da bu sebeplerin en önde gelenlerindendir. Bu durum kadınları farkı çareler üretmeye ve gelir elde etmenin yollarını aramaya teşvik etmektedir. .Nikâh şekeri yapma, kalem montajı yapma, boncuk ve takı işleri, sabun yapımı, ev yemekleri yapımı, konserve ve reçel yapımı gibi işler yaparak gelir elde eden kadınların sayısı çoktur. Kadınların evde çalışarak gelir elde ettikleri işlerden biri de örgü örerek para kazanmaktır.

Örgü Örerek Para Kazanmanın Yolları

 

El örgüsü ürünler, ilgi çeken giyim ürünleri arasındadır.  Özellikle orijinal tasarımlı örgü ürünler oldukça değerlidir. Hazır giyime göre daha dayanıklı olan el örgüsü ürünleri herkesin kendi kendine yapması mümkün değildir. El örgüsü konusunda bilgi sahibi olmak gerekmektedir. El becerisi örgüye yatkın olan hanımlar, bu işi gelir elde edebilecek bir alana dönüştürmüşlerdir. El örgüsü ev tekstil ürünleri, kazak vs. giyecekler ya da Amigurumi (örgü) oyuncaklar yaparak aile bütçesine katkı sağlamak mümkündür.

 

El Örgüsü ile Neler Yapılabilir?

 

Günümüzde özellikle orijinal ürün arayışına giren insanlar, el örgüsü ev tekstil ürünleri kullanmaktadır. El örgüsü ürünler, dayanıklılık ve farklı model imkânı sunduğundan cazip ürünler arasındadır. Dantel örtüler, örülerek yapılan sıcacık battaniyeler, koltuk örtüleri, banyo paspasları veya minik örgü yolluklar kadınların severek kullandıkları ürünler arasındadır.  El örgüsü ürünleri kendisi yapamayan hanımlar, bu işi yapan kişilere sipariş vererek evlerinde severek kullanacakları el örgüsü ürünlere sahip olmaktadır. El örgüsü ev tekstil ürünlerinin yanı sıra, en çok dikkat çeken el işlerinden biri de örgü giysilerdir. Moda sürekli değişim halinde olsa da zaman zaman eskiye dönüş yeniden yaşanmaktadır. Örgü dünyasında eski alışkanlıklar modaya yansırken, günümüz modasının etkileri de örgü modellerine yansıtılmaktadır. Özellikle 2018 bikini modasına bakıldığında bu yıl örgü bikinilerin oldukça gündemde olduğu görülmektedir. Örgü giysilere ilginin artışı, farklı modellerin üretilmesini de teşvik etmektedir. Örgü konusunda cazip ürünlerden bir diğeri de Amigurumi(örgü) oyuncaklardır.  Özellikle zararlı kimyasal maddeler kullanılarak üretilen oyuncakların çoğalması nedeniyle anne babalar çocukları için doğal oyuncaklar ve eğitici materyaller arayışına girmektedir. Bu konuda örgü oyuncaklar farklı çeşitleri ve sağlıklı yapıları ile çocuklar için elverişli ürünler arasındadır.

 

Örgü Ürünlerin Satışı

 

El örgüsü ürünler in üretimi dışında en önemli konu bu ürünlerin satışı konusudur. Bu konuda öncelikle sosyal çevreyi iyi kullanmak gerekmektedir. Yakın çevre aracılığı ile ürünlerin tanıtımı ve satışını yapmak mantıklıdır. Ayrıca günümüzün en ideal reklam unsurlarından olan internet ve sosyal medyanın kullanımı ile de ürünleri hedef kitleye tanıtmak ve satışını yapmak mümkündür.  Sosyal medyada sık sık özenle çekilmiş ürün fotoğraflarını yayınlamak, ürün kullananların olumlu yorumları ve fotoğrafları dikkati ürünlerin üzerine çekmekte etkilidir. Bu konuda zaman ayırmak ve doğru tanıtım ve reklam yöntemlerini kullanmak gerekmektedir. Ürünlerin satışı için web site kurulabileceği gibi çevre esnaftan da bu konuda yardım istenebilmektedir. Tezgâhlarda ve mağazalarda ürünlerin satışı için anlaşılarak bu yolla ürün satışı mümkündür.  Ürünlerin satışında reklam dışında en önemli unsur ürünlerin dikkat çekici ve kaliteli oluşudur. Özenle hazırlanan bu ürünlerden para kazanmak mümkündür.

Kaynak: http://www.eveekgelir.com/evde-orgu-orerek-para-kazanma/