Gökhan Eşeli ile Küba’da Kanser Tedavisinde Devrim

Gökhan Eşeli ile Küba’da Kanser Tedavisinde Devrim

PAYLAŞ

Gökhan Eşeli ile Küba’da Kanser Tedavisinde Devrim

Kanser hastalığı günümüzün en önemli sorunlarını başında gelmektedir. Özellikle bu sorun çağımızda kanserojen madde içeren ürünleri ve hormonlu besinlerin kullanımının artması ile oldukça yüksek seviyelere çıkmış durumdadır. Ve dünya genelinde Kanser hastalığı ile yapılan mücadelede ne yazık ki istenilen sonuçlar alınamamaktadır.

Bu konuda dünya genelinden farklı olarak geliştirdiği kanser aşıları ile bu konuda dünyanın oldukça ileriside olan Küba kanser hastalarına oldukça uygun şartlarda tedavi olma fırsatı sunmaktadır. Küba sağlık alanında dünya ortalamalarının çok üstünde imkan sağlanmaktadır. Dünyada kişi başına düşen doktor sayısının en fazla olduğu ülke Küba’dır

Küba’da Kanser Tedavisi

Küba’daki tıp alanındaki gelişmelerden birçok kişinin haberdar olmasına rağmen bu ülkenin yeteri kadar tanınmamasından dolayı ve insanların güvenlik endişelerinden dolayı özellikle ülkemizdeki hastalar tarafından pek fazla tercih edilmemekteydi. Tabi son birkaç yıldır bu konuda yapılan girişimler sayesinde bu ön yargı yıkılarak insanlar tedavi amaçlı Küba’yı daha çok tercih ettikleri gözlemlenmiştir.

Bu artışın sebeplerinden biride 1996 senesinden başlayarak uzun bir süre Küba’da diplomatlık yapmış olan ve 2 ülke arasında oldukça sıcak ve dostane ilişkilerin gelişmesi konusunda yardımları bulunan eski diplomat iş adamı Gökhan EŞELİ tarafından kurulan ve genel amacı ülkemiz ile Küba hükümeti arasında sağlık alanındaki koordinasyonu sağlayan MOMENTUM Cuba adındaki şirketidir.

Şirket günümüzde sağlık, bioteknoloji ve seyahat alanlarında faaliyet göstermektedir. Bu 3 alanda birbiri ile bağlantılı alanlardır. Yani birbirini tamamlayan hizmet alanlarıdır. Yani kısaca şirket tedavi amacıyla Küba’ya gelmek isteyen vatandaşlarımız için onların seyahatleri ve diğer gerekli yasam işlemlerde dahil tüm her şeyi sorunsuz ve yasalara uyumlu şekilde yerine getirmektedir.

Şirket sahibi Küba hükümeti ile geçmişten günümüze kadar gelen dostluk ve karşılıklı güven anlayışına dayanarak Türk hastalarını her türlü imkânlardan en iyi şekilde yararlanması için çeşitli iş birliği anlaşmaları imzalamıştır. MOMENTUM Cuba Küba Sağlık Bakanlığı’nın yetkili temsilcisi görevindedir. Küba’nın sunduğu sağlıkla ilgili tüm hizmetleri uluslar arası alanda sağlama lisansı bulunmaktadır. Bu özelliği ile de dünyanın önde gelen kuruluşları arasındadır. Çünkü Küba hükümeti bu lisansı dünya üzerinde sadece birkaç şirkete vermiştir.

Küba’da üretimi yapılan ve mavi akrep zehrinden üretilen “Vidatox” isimli ilaçla yapılan tedavi yöntemi de bulunmaktadır. Kanser tedavisi gören hastaların bağışıklık sistemi yükselten ve tümörler üzerinde de etkisi uluslararası alanda tanınan bu ilacın Türkiye yetkili distribüsyon sahiptir. Yani bu ilacın ülkemizde temininde sorumlu tek şirket konumundadır

Kanser Tedavisinde Yüksek Başarı

Ülkemizde kanser tedavisi konusunda istenilen başarı tam anlamıyla yakalanamamıştır. Bunu ana nedeni özellikle bu hastalık için etkin tedavi yöntemlerinin ve ilaçlarının teminindeki zorluklardır. Küba bu konuda dünyanın en rahat ülkelerinden bir konumundadır. Çünkü birçok hastalıkla ilgili ilaç ihracatı yapan ülke ilaç fiyatları bakımından da oldukça uygun şartlar sağlamaktadır.

Küba genelinde geliştirilen 3 farklı kanser aşısı geliştirilmiştir. Ve bu aşıların başarı yüzdesi oldukça yüksektir. MOMENTUM Cuba organizasyonu ile Küba’ya tedavi amacıyla gelen tüm  vatandaşları ortalama bir hafta süren aşı yöntemi uygulanma süreçlerinin hepsinde çok büyük kolaylıklardan faydalanmaktadır.

Bilgi: http://gokhaneselikuba.com/

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK