• DOLAR
  5,7518
  %0,04
 • EURO
  6,3902
  %0,28
 • ALTIN
  272,97
  %0,11
 • BIST
  7,5750
  %0,50
Hasta Yatağı

Hasta Yatağı

Hasta yatağı, bir hastalık nedeniyle yatakta çok fazla zaman geçirebilen veya yatağa bağımlı kalmak zorunda kalan kişilerin, tedavi sürecinde hastanın konformize edilmesi, yani rahat hareket etmesini sağlaması içindir. Bakıcının veya sağlık görevlisinin işlem yaparken kolay ve rahat hareket etmesini sağlaması için farklı model ve türde imal edilen yan korkulukları sayesinde hastanın güvenini sağlayan medikal ve sağlık ürünüdür.

Hasta yatağı ne işe yarar sorusuna verilebilecek en doğru cevap tamamen hastanın rahat etmesini ve güvende olmasını sağlamaktır. Hasta yatağı, çoğunlukla hastanelerde kullanılan ürünlerdir, zaman içinde zorunlu ihtiyaç sonrası hasta yakınlarının hastalarını eve çıkardığı zaman, hastanın rahatlığını sağlamak ve hastanın bakımını kolaylaştırmak için evlerde de tercih edilen medikal ürünler arasında yer almıştır.

 

Hasta yatakları, hastanın boyutuna ve tıbbi gereksinimine bağlı olarak birçok model ve boyutta üretilmiştir. Hastane yatakları olarak ta adlandırılan hasta yatakları, yüksekliği ve alçaklığı ayarlanabilen, asansörlü, mekanik, elektrikli vb bir çok özelliklerde üretimi yapılan, ayarlanabilen yan kolçaklar sayesinde hastayı koruyup düşmesini engelleyen, pozisyon verebilen gibi türlerinin hasta yatağı imalatçıları sayesinde hastaya ve hasta yakınına seçme imkanı sağlamıştır.

Hastanın konforunu sağlayan elektrikli hasta yatakları en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Hasta, elektrikli kumanda ile yatağını ayarlayabilir, örneğin televizyon izlerken pozisyonunu ayarlayabilir, yan korkuların hareket etmesi sayesinde yatak bir o kadarda güven sağlamaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN