• DOLAR
  5,7529
  %0,04
 • EURO
  6,3920
  %0,02
 • ALTIN
  272,91
  %0,01
 • BIST
  7,5732
  %-0,02
İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi

İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi

 

İngiltere Ziyaretçi Vizesi başvurusunda eğer başvuruyu yapan kişi bir sporcuysa ve İngiltere’yi ziyaret amacı sporuyla alakalıysa İngiltere sporcu ziyaretçi vizesi başvurusunda bulunması gerekmektedir.

Bu başvuru sürecinde öncelikle İngiltere Ziyaretçi Vizesi şartlarını yerine getiriyor olmalısınız. Yani genel hatları ile bakılırsa ilk olarak bir pasaport edinmeniz, seyahat aralıklarınızı belirlemeniz, seyahatinizi hangi yolla yapacağınızı belgelendirmeniz, orada bulunduğunuz süre içerisinde geçiminizi nasıl sağlayacağınız gibi bazı detayları eksiksiz bir şekilde iletmeniz gerekmektedir. Tüm bu bilgilere ek olarak vizeniz kapsamında sizden istenilen özel belgeleri de hazırlamak durumundasınız.

KİMLER İNGİLTERE SPORCU ZİYARETÇİ VİZESİNE BAŞVURABİLİRLER

Bir turnuva, maç veya spor organizasyonu türünde bir etkinliğe dâhil olmak veya sözleşme şartlarını görüşmek, idmanlara katılmak amacı ile İngiltere’ye gidecek olan sporcuların başvurması gereken vize türü sporcu ziyaretçi vizesidir. Bunun için Birleşik Krallık dışında herhangi bir ülke takımının resmi olarak üyesi olmak gerekmektedir.

Yine kitap imzalama, TV programlarına katılma, bireysel olarak veya takımla antrenmanlara katılma gibi talepleri olan sporcular sporcu vizesi ile seyahatlerini gerçekleştirmelidirler.

Tek bir sporcu olarak değil de takım halinde yapılacak ziyaretler de söz konusu olacaktır. Bu tür durumlarda sporcular haricinde takımdaki teknik kadro, destek ekibi gibi aynı amaçla ziyarete gelen herkes sporcu vizesi ile ülkeye giriş yapabilir.

Sporcu ziyaretçi vizesi kapsamında İngiltere’ye gelen sporcular kaldıkları süre içerisinde katıldıkları organizasyondan gelir anlamında bir para almamalıdır. Sadece seyahat ve kalacak yer masrafları karşılanabilir, onun haricinde vize gerekliliği kazanç elde etmemelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN