• DOLAR
  5,7510
  %0,01
 • EURO
  6,3902
  %-0,01
 • ALTIN
  272,92
  %0,02
 • BIST
  7,5709
  %-0,05
İngiltere Vizesine Başvururken İpuçları

İngiltere Vizesine Başvururken İpuçları

 

Seyahat listenizdeki bir sonraki hedef İngiltere Vizesi gerektiriyorsa, bu ipuçlarını izleyin. Yakında bir ziyaretçi vizesiyle damgalanmış pasaportunuzu ve London Eye’ın gerçek olduğunu görme hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sonunda bir süredir hayalini kurduğun İngiltere gezisine çıkmaya hazırsınız. İşten ayrılma talebinde bulundunuz, pasaportunuz güncellendi ve seyahat planlarınızın tümünü tamamladınız. Şimdi tek ihtiyacınız olan vizeniz. Bazılarımız için olabileceği üzücü olabilecek bu deneyimi kolaylaştırmak, başvuru sürecini olduğundan daha az sıkıntılı hale getirmek için bazı yollar vardır. Sakin olmak ve bilmeniz gereken bazı ipuçları ve hatırlatıcılar için okumaya devam edin.

Web Sitesine Güvenin

İhtiyacınız olan tüm bilgileri www.gov.uk adresinde bulabilirsiniz. Site hazırlamanız gereken tüm belgeleri ve başvurduğunuz vize için ne kadar ücret ödemeniz gerektiğini listeler. Ayrıca, nasıl randevu alınacağını ve planlı bir randevunuz olduğunda nereye gitmeniz gerektiğini gösterir.

Uygun Formu Kullanın

İlk önce, hangi İngiltere Vizesi türüne başvurduğunuzu öğrenin. Birkaç çeşit vize olduğu için uygun formu doldurduğunuzdan emin olun. Başvurabileceğiniz en erken zaman, beklenen seyahat tarihinden üç ay öncedir. Emin olmadığınız herhangi bir şey varsa, siteye bakın. https://www.gov.uk/standard-visitor-visa, İngiltere’deki kısa konaklamalar hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahiptir. Yapmanız gereken tek şey, başvurmayı düşündüğünüz vizenin şartlarını okumaktır.

Yalan Söylemeyin

Web sitesi, sağlamanız gereken tüm destekleyici belgeleri listeler ve adımlar oldukça basittir. Sadece başvurunuzda yalan söylemeyin. Bu durum sizi kötü lanse etmek ve vizenizin reddedilmesini sağlamakla kalmayacak, gelecekteki tüm başvurularda bu konuda öne sürdüğünüz yanıltıcı bilgiler bulunacaktır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN