Kadın Nikâh Kıyafeti Modelleri

Kadın Nikâh Kıyafeti Modelleri

PAYLAŞ

Kadının Nikah Elbisesi Nasıl Olmalıdır?

Bir kadın ve bir erkek için en kutsal olayların başında evlilik gelmektedir. Özellikle kadınlar bu özel gün için özenle hazırlanmakta ve çeşit çeşit kombinler denemektedirler. Nikah olayı iki şekilde gerçekleşmektedir. Nikah ya ayrı bir şekilde nikah salonlarında kıyılır ya da düğün töreni sırasında kıyılır.

Sadece Nikah Töreni Yapacak Kadının Giysisi

Günümüzde moda sektöründe çeşitliliğin artmasıyla çeşit çeşit nikah elbisesi üretilmektedir. Bir nikah elbisesini gelin giyeceği için beyaz olmalıdır. Kişi kendi tercihine göre uzun beyaz elbise veya kısa beyaz elbise olarak giyebilir. Eğer ki düğün olmayıp sadece nikah kıyılacaksa o zaman gelinlik de tercih edilebilir. İsteğe göre dantelli dantelsiz veya tüllü tülsüz modeller de tercih edilebilir. 2018 yılında nikah elbisesinde moda biraz masum ve cesur tarzlardır. Dekolte aşırıya kaçmadan ama dikkat çekecek şekillerde tasarlanmıştır. Nikah elbisesi çoğunlukla beyaz, krem ve kırık beyaz tonlarında olmaktadır. Buna ek olarak kişinin isteğine göre renkli ve hareketli detaylar da kıyafet üzerinde hoş olabilir. Kadın eğer taşıyabiliyorsa o elbise üzerinde hoş durur. Onun dışında eğer kendisine uygun elbiseyi seçemediyse durum tam bir fiyasko olabilir. Bu yüzden yanında bir danışabileceği insan olursa daha kolay karar verebilir. Tercih her ne olursa olsun bir kadın nikah töreninde şık ve de sade olmalıdır.

Düğünde Nikah Töreni Yapacak Kadının Giymesi Gereken Giysi

Bir kadın düğünde elbette gelinlik giymelidir. Sade düz bir elbise giyerse gelen konuklardan pek farkı olmayabilir. Eğer bu şekilde bir giyimi olacaksa zaten düğün yapması pek de gerekli olmaz.

Sonuç olarak bir kadın nikahı nerede olursa olsun sadelikten ve şıklıktan asla ödün vermemeli, günün anlam ve önemine uygun giyinmelidir.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK