• DOLAR
  5,6835
  %0,11
 • EURO
  6,2788
  %0,24
 • ALTIN
  272,62
  %-0,04
 • BIST
  101.930
  %0,48
Kırma Eleme İşlemleri

Kırma Eleme İşlemleri

Büyük taşları ve kaba malzemeleri ham madde olarak belirlediyseniz ve bu malzemeleri çok daha küçük boyutlara getirmek istiyorsanız kırma eleme tesislerinden faydalanmanız gerekmektedir. Birçok farklı makinesi ile kırma eleme tesisleri, pek çok farklı alanda sizlere hizmet verebilmektedir. Taş kırma ve eleme tesislerinde, kırma ve eleme işlemlerinin dışında yıkama ve depolama işlemleri de gerçekleştirilir. Çok yönlü tesisler olan kırma ve eleme tesisleri, taş ocaklarında bulunan ve farklı özelliklerde olan maddeleri farklı işlemlerinden geçirir ve özelliklerine göre ayırır. Bir kırma eleme tesisi, içerisinde tüm işleri yapabilmesi sebebiyle tercih edilmektedir. Tesis içerisinde yer alan kırma makinesi, elek, yıkama makinesi ve depolama makineleri tüm işleri tek bir tesiste gerçekleştirebilmenize imkan vermektedir. Bu tesisler aracılığı ile taşlar hem kırılıp elenir hem de özelliklerine göre farklı kategorilere ayrılır. Yani, tesiste kırılan granit, kalker ve kireç taşı gibi farklı özellikleri bulunan taşlar aynı yerde depolanmak yerine farklı bölümlere ayrılırlar.

Eğer kırma eleme tesisine ihtiyacınız varsa ve işinizi süresi çok da uzun değilse veya belli bir alandaki işiniz bittikten sonra farklı bir alanda da kırma eleme işleri yapacaksanız, mobil kırma eleme tesisleri tam size göre diyebiliriz. Mobil kırma eleme tesisleri aracılığı ile farklı alanlarda farklı işleri benzer zamanlarda yapabilirsiniz. Bu tesisler vasıtası ile başka bölgelerde yer alan tüm farklı özellikteki taşları kolaylıkla kırabilir ve farklılıklarına göre ayırabilirsiniz. Makineler, kırılacak olan maddelerin büyüklükleri ve sertliklerine göre farklılık göstermektedir. Tek bir makine ile her büyüklükteki taşı kırmak yerine bu işlemi farklı makineler ile daha rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Malzemelerin son aşamasında etkili olan ve ‘kum makinesi’ olarak da bilinen tersiyer kırıcılar, özel iş makineleridir. Bir tersiyer kırıcı, tek makine ile kırma, eleme ve yıkama işlemlerini gerçekleştirebilir. Makinelerin en önemli özelliği olarak gösterilen bu durum sayesinde, tek bir makine ile birçok işi aynı anda gerçekleştirebilirsiniz. Son derece kullanışlı ve maliyeti düşük olan bu özel makineler tesislerde priver ve sekonder kırıcıların ardından kullanılırlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN