• DOLAR
  5,6778
  %0,01
 • EURO
  6,2714
  %0,12
 • ALTIN
  272,62
  %-0,04
 • BIST
  101.930
  %0,48
Kırma Eleme İşlemlerinde Kolaylık

Kırma Eleme İşlemlerinde Kolaylık

Maden ocaklarında çıkan taşları kırmak insan gücü ile çok uzun süreleri alan bir iştir ve ayrıca, o taşların çok küçük boyutlara gelmesi gerektiği için de bu iş imkansıza yakındır diyebiliriz. Bu imkansızlık ile beraber ortaya çıkan teknoloji bir anda farklı imkanlar sunarak maden ocaklarında büyük kolaylıklar sağlıyor. Bu kolaylıkların başında da çıkan tüm taşları ve büyük maddeleri kırmaya yarayan konkasör çeşitleri geliyor. Konkasör çeşitlerinden faydalanarak maden ocaklarından çıkan granit, andezit ve bazalt gibi kırılması bir hayli zor ve güçlü taşlar daha ufak boyutlara getirilebiliyor. Bu sayede de pek çok farklı iş kolu konkasörler sayesinde rahat etmiş ve ham madde bulabilmiş oluyor. Bu taraftan bakıldığında konkasörlerin oldukça fazla sayıda iş kolu için bir ilk adım olduğunu  söyleyebiliriz.

Sektörün içerisinde 2 farklı konkasör tesisi bulunmaktadır. Bu konkasör tesisi her ne kadar birbirleri ile boyutsal olarak farklılık gösterseler de yapılan iş aynıdır. Bu konkasör tesisleri, ister mobil ister sabit konkasör tesisleri olsunlar, maden alanları gibi alanlarda çıkarılan büyük boyutlu taşları kırmaya yararlar. Bu konkasör tesislerinden biri olan sabit konkasör, yıllar boyu sürecek işler için birebirdir. Uzun soluklu projelere sahip olan ve belirli bir alanda hizmet veren şirketlerin tercih ettiği sabit konkasörler, madenlerden çıkan taşları pek çok makine yardımı ile kırar, eler ve yıkar. Mobil kırma eleme tesisleri ise sabit konkasörlerden farklı olarak değişik bölgelerde hizmet verebilmektedir. Mobil konkasörler sayesinde farklı alanlarda yapacağınız farklı işleri hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İşin büyüklüğüne ve süresine bağlı olarak tesislerin içerisine sekonder ve tersiyer gibi ikincil ve üçüncül kırıcılar da eklenmektedir.

Satılık konkasör tesislerinden faydalanarak pek çok farklı boyutta bulunan konkasörler ile kırma eleme işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Mobil konkasörler ile daha kolay bir kurulum ve her alanda alınabilecek bir hizmet ile karşılaşacaksınız. Sabit konkasörler ise uzun soluklu işlerinize göre üretilir ve uzun yıllar boyunca tek bir alanda kırma eleme işlemlerinizi yapmanıza yardımcı olur. İşin boyutu ve süresine göre konkasör çeşitlerinden faydalanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN