• DOLAR
  5,6778
  %0,01
 • EURO
  6,2714
  %0,12
 • ALTIN
  272,62
  %-0,04
 • BIST
  101.930
  %0,48
Kırma Eleme Tesisi ve Makineler

Kırma Eleme Tesisi ve Makineler

Kırma eleme tesisleri yani diğer adı ile konkasör tesisleri, özellikle maden ocaklarında çıkartılan taşları kırmaya ve diğer sektörler için ham madde ihtiyacını karşılamaya yarar. Pek çok kırma ve eleme makinesinin yer aldığı bu tesislerde granit, bazalt, andezit gibi güçlü taşlar küçük boyutlara indirilir. İnsan gücü ile yapılması takdirinde son derece uzun vakitleri alacak olan bu iş, makineler eşliğinde çok daha kısa sürelerde, kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Maden alanlarının vazgeçilmez parçalarından olan kırma eleme tesisleri, kırılacak taşların boyutlarına ve iş sürelerine uygun tasarlanmaktadır. Müşterilerin talepleri ve işin gereksinimleri doğrultusunda üretilen bu konkasörlerden olan mobil konkasörler, özellikle herhangi bir alan kısıtlamasından etkilenmemesi ile en çok tercih edilen kırma eleme tesisi olarak göze çarpmaktadır.

Konkasör çeşitleri, sektör içinde 2 farklı tip olarak yer almaktadır. Bunlardan ilki, belirli bir alanda uzun süreler boyunca hizmet veren şirketlerin kullandığı sabit konkasörlerdir. Bu konkasörler eşliğinde, pek çok farklı taşı belirli bir alanda yıllar boyu kırabilir ve diğer sektörlerin ham madde ihtiyacını karşılayabilirsiniz. En çok tercih edilen konkasör türü ise mobil kırma eleme tesisi olarak öne çıkmaktadır. Bu konkasör türü, hiçbir sınırlamadan etkilenmeden her türlü arazi üzerinde verimli bir şekilde çalışabilir. Aynı zamanda seyyar bir çalışma sistemine sahip olan mobil konkasörler, iş bitiminde farklı bir alanda kırma ve eleme işlemleri yapabilmeniz için size farklı seçenekler sunar. Mobil ve sabit konkasörler farklı boyutlarda olsalar da, verdikleri hizmet aynıdır.

Kırma ve eleme tesislerinin en çok dikkat edilen makine türleri, taşları kıran makinelerdir diyebiliriz. Bu makineler kaliteli ve kullanışlı oldukları sürece, kırma işlemi de bir o kadar sorunsuz ve hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Duruma göre değişse de, konkasör tesislerinde 3 adet kırma makinesi bulunabilir. Bunlar primer, sekonder ve tersiyer kırıcı olarak göze çarpar. Primer kırma makinesi ile ilk kırma işlemini, sekonder kırma makinesi ile 2. kırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Halk arasında ‘kum makinesi’ olarak da bilinen tersiyer kılıcı ile de taşlara son halini verebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN