Kombi Arıza Bakımı

Kombi Arıza Bakımı

PAYLAŞ

Kış aylarında ısınmak için kullanılan eşyaların başında kombiler gelmektedir. kombi evin her yerine eşit ısı yayarak evin her alanının ısınmasını sağlar. ısınmanın yanı sıra sıcak su ihtiyacınızı karşılamanızı da sağlar. Herhangi bir arıza durumunda kombi arıza bakım şirketini arayarak kombinizde oluşan sorunun çözülmesini sağlayabilirsiniz. Kombinizin kullanım zamanlarında arıza vermemesini istiyorsanız kış ayı gelmeden önce kombi bakımınızı yaptırmanız önerilir. bu sayede oluşacak her türlü sorunun önüne kolayca geçmiş olursunuz. kombi servisi ile görüşme sağlayarak randevunuzu oluşturabilirsiniz. Böylece randevuda oluşturulan saatler arasında servis evinize gelir ve sizde zaman kaybetmeden kombinizin bakımını yaptırabilirsiniz.

Kombi Bakımında Yapılan İşlemler

Yıllarca kullandığımız kombilerin arıza çıkarmaması için zamanı geldiğinde bakımlarını yaptırmak gerekir. Kombi servisi ile görüşme sağlayarak istediğiniz işlemi ücret karşılığında yaptırabilirsiniz. Kombi bakımı için servisle görüştüğünüzde sizlere verdiği hizmetler hakkında bilgi verirler. Kombi bakımında filtre temizliği, Çakmak Temizliği, Genleşme Tankının hava kontrol ve takviyesi, Yanma Odası Temizliği, Fan Temizliği gibi işlemler yapılmaktadır. Bu işlemler arasından istediğinizi seçebilir ya da komple tüm temizliği aynı anda yaptırabilirsiniz. Bakımı yapılan kombilerin ömrü uzar. Kombinin gürültüsüz ve ekonomik çalışmasını sağlar. Kombinizde yakıt tasarrufu sağlar. özelliklerde peteklerin dengeli ve daha çabuk ısınmasını sağlar. bu sayede kış aylarınızı rahat bir şekilde geçirirsiniz.

Kombi Petek Temizliği

Kombilerde peteklerin temizlenmesi önemlidir. Kombilerin petek temizleme işlemi iki aşamada gerçekleştirilmektedir. Birinci aşamada peteklerin ve tesisatlarına üst boru sistemi temizlemesi yapılır. ikinci aşama da ise tesisat borularının alt kısımları temizlenir.  Petek temizleme yapılırken makine sisteme bağlanır. Peteklerin tüm vanaları kapatılır ve sadece hangi petekte çalışılıyorsa o peteğin vanası açılır. Petekler sökülmeden önce tek tek ön yıkama yapılır. bütün petekler açık konumdayken ilaçlı yıkama yapılır. durulama işlemi sonrasında ise filtre temizliği yapılır. korucu kimyasallar ilave edildikten sonra kombilerin bakımı gerçekleştirilir. Kombi açılır ve hava alma işlemi gerçekleştirilir. Kombi sistemi çalıştırılarak test edilir ve çalışır konumda kombi sahibine teslim edilir.  Tüm bu işlemler sonrasında evin hiçbir alanı kirlenme söz konusu değildir. Gayet temiz bir çalışma sergilenir.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK