Köpek Oteli Eyüp

Köpek Oteli Eyüp

PAYLAŞ

Dünyamızda insanlarla birlikte yaşayan çeşitli canlılar vardır. Dünya üzerinde yaşam formunu devam ettiren insanlar, hayvanlar, bitkiler ve mikroorganizmalar mevcuttur. Zaman içerisinde insanlar, hayvanlar ve bitkiler ile ilgilenmişlerdir.

 

İnsanlar kendi yaşamlarının içerisinde hayvanlara da bitkilere de yer vermişlerdir. Evlerinin bir köşesinde bir saksı içerisinde bitki veya balkonlarında besledikleri bir hayvandır. İnsanların tercihlerine göre farklılık göstermekte ve yaşam formu yaşam alanlarımıza kadar girmektedir. İnsanların en yakın ilgi gösterdikleri canlılar ise hayvanlardır. Zaman içerisinde evcilleştirilmiş hayvanlar yaşam formumuzun içine dahil edilmiştir. Söz konusu hayvanlardan en çok tercih edileni köpeklerdir. Köpekler çeşitli ırklara ayrılmakta ve boyutları ile bakımları farklılık göstermektedir.

 

Köpeklerin bakımları son derece titiz ve özenli yapılmalıdır. Hayvanların bu kadar yaşam formuna dahil edilmesi bazı önlemler alınması için bir etken olmuştur. Köpeklerin bakımları yapılırken cinslerine göre davranılmalıdır. Bazı köpekler zararsız bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmekte iken bazıları son derece saldırgan olabilmektedir. Saldırgan olan köpeklerin denetimi ve gözetimi özenle yapılmalıdır. Saldırgan olsun veya olmasın kesinlikle tüm aşıları zamanında yapılmalı ve sürekli olarak veteriner kontrolüne götürülmelidir. Son zamanlarda dünyamızda yaygın olan virüs salgınları bizleri etkilediği gibi köpekleri de etkilemektedir. Kişilerin yoğun olarak faaliyet gösterdiği merkezlerde bu bakımları daha hassas bir şekilde uygulanması son derece önemlidir. Kişiler kaldıkları merkezlerde sorunlarla karşılaşmakta ve sıkıntılar çekmektedir.

 

Apartmanlarda bakımı yapılmaya çalışılan köpeklerden bazı apartman sakinleri rahatsız olabilir. Bu noktada son zamanlarda devreye giren köpek otelleri ön plana çıkmıştır. Kişiler iş hayatına katıldıkları sırada bu canlıların bakımlarını takip etmesi son derece güçtür. İşte tam bu sırada köpek evleri devreye girmektedir. İnternet sitelerinde KÖPEK OTELİ EYÜP diye arama yaptığımızda çeşitli firmalar ile karşılaşırız. Bu firmalar arasında insanlar tercih haklarını kullanmakta ve taleplerini işleme koymaktadırlar. Firmalar kendi içerisinde farklılık gösterebilir. Kendi iç sistemlerinde çeşitli etkinlikler düzenleyebilir ve kişileri kendi firmalarını tercih etmeleri konusunda yönlendirebilirler. Köpek sahipleri bu konuda tercihini yaparken dikkat ettiği en önemli husus güvendir. Yıllardır baktıkları ve ilgilendikleri köpeklerinin bir başkasına emanet etmeleri zordur. İşte burada en önemli husus güvendir. Köpek sahibi karşısındaki firmayı güvende bulursa bunu derhal değerlendirir ve gönül rahatlığı ile köpeğini bu otellere verebilir.

 

Söz konusu Köpek Pansiyonu geniş ve ferah olmalıdır. Köpeklerin küçük odalara veya kısıtlı mekânlara hapsedilmesi son derece olumsuz bir etki bırakabilir. Köpekler özgür hayvanlardır. Özgür olan hayvanların küçük ve dar alanlara konulması son derece yanlıştır. Firma sahipleri bu davranışlardan kaçınmalı ve bu hususu dikkate almalıdır. Son zamanlarda açılan firmalar daha özverili çalışmaktadırlar. Etkinlikler, oyunlar ve beslenme sistemleri ile fark yaratmaya çalışmaktadırlar. Kişilerin sahip oldukları köpek cinsine göre Köpek Eğitimi verilmekte ve beslenmeleri ona göre düzenlenmektedir. Köpeklere ne kadar ilgi ve alaka gösterilirse köpeklerin insanlara karşı güveni o derece artar.

 

Bu noktada dikkat edilmesi gereken husus sürebilir bir eğitim sistemidir. Bu sistemler ne kadar işleme koyulursa köpek otelleri ile köpek sahipleri o kadar bir birine güven duyar. Köpek sahipleri gün boyunca Köpek Oteli ni arayabilmeli ve bilgi alabilmelidir. Köpek sahiplerine verilen bilgilerin doğruluğu önemlidir. Köpek sahipleri emanet ettikleri köpeklerinin durumlarını kontrol etmeyi talep eder. İşte tam da bu noktada köpek otelleri sahipleri bu talebi ön planda tutmaktadır. Son zamanlarda sayıları hızla artan köpek otelleri köpek sahiplerinin tercihlerini etkilemektedir. Tercih ne kadar çok olursa rekabet bir o kadar hızla artar. Rekabet verilen hizmetlerin kalitesinin artmasında en önemli etkendir.

Hause Of İstanbul Dog Kennel

 

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK