• DOLAR
  5,7518
  %0,04
 • EURO
  6,3902
  %0,28
 • ALTIN
  272,97
  %0,11
 • BIST
  7,5750
  %0,50
Mobil Sağlık Tarama Aracı ve Solunum Fonksiyon Test Cihazı

Mobil Sağlık Tarama Aracı ve Solunum Fonksiyon Test Cihazı

Mobil sağlık tarama aracı ve solunum fonksiyon test cihazı konuları, sağlık hizmetleri açısından büyük önem arz etmektedir. Mobil sağlık tarama aracı, çalışanlarına sağlık kontrolü yaptıran firmalara, mobil sağlık hizmetleri sunmaktadır. Bu tanım, mobil sağlık tarama aracı nedir sorusuna cevap niteliğindedir. Mobil sağlık tarama aracının yanı sıra; mobil sağlık aracı da bulunmaktadır. Mobil sağlık aracı, gerekli testleri, firma çalışanlarına işyerlerinde uygulayan bir araçtır. Bu ifade, mobil sağlık aracı nedir gibi kafa karıştırıcı bir soruyu aydınlatmaktadır. Bir diğer sağlık aracı ise, gezici İSG aracıdır. Satılık gezici İSG aracı arayışında olan ve gezici İSG aracı fiyatları konusunu araştıran birçok kişi ve firma bulunmaktadır.

Mobil sağlık tarama aracı ve solunum fonksiyon test cihazı, sağlık sektöründe hizmet vermekte olan araçlardır. Solunum fonksiyon test cihazı ise, solunum fonksiyon test aracı yapılması için kullanılan spirometre cihazı olmaktadır. Bu test uygulanmadan önce, hasta için bazı hazırlıklar yapılmalıdır. Solunum fonksiyon testi öncesi hazırlık sürecinde, hastanın yaş, cinsiyet, boy ve kilo bilgileri öğrenilmelidir. Ayrıca, hastanın kullandığı ilaç bilgisi de hazırlık kapsamında öğrenilmelidir. Test cihazlarından olan bilgisayarlı spirometre cihazı ise, özel hazırlanmış bilgisayar yazılımı sayesinde her bilgisayarda kullanılabilmektedir. Cihaz çeşitlerinden mır SFT cihazı veya diğer adıyla minispir spirometre cihazı da solunum fonksiyon testi için kullanılmaktadır. Minispir spirometre fiyat aralığı ise, değişkenlik gösterebilmektedir.

Mobil sağlık tarama aracı ve solunum fonksiyon test cihazı, sağlık sektörünün önemli elemanları olmaktadır. Mobil sağlık tarama aracı ise, birçok mobil sağlık hizmetini bünyesinde barındıran bir araçtır. Solunum fonksiyon testi de bu hizmetlerden biridir. Bu testin içeriği, kullanılan birçok terimi nedeniyle kafa karıştırabilmektedir. Reversibilite testi, bronkodilatör, inspirasyon, ekspirasyon ve pletismograf gibi terimler, solunum fonksiyon testi terimleri olmaktadır. Test cihazı olan spirometre ise, birçok kişi ve kurum tarafından satın alınmaktadır. Bu kişi ve kurumlar için, spirometre fiyatları en ucuz olarak, 2.el spirometre piyasasında olmaktadır. Ayrıca, mobil sağlık tarama aracı ve spirometre cihazı gibi birçok cihaz, Fatih Medikal Firması tarafından satışa sunulmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN