• DOLAR
  5,8035
  %-0,08
 • EURO
  6,4602
  %-0,05
 • ALTIN
  277,83
  %0,00
 • BIST
  97.886
  %0,58
Neden Konteyner Tercih Etmelisiniz

Neden Konteyner Tercih Etmelisiniz

Kaplar neredeyse anında dönüştürülebilir, çünkü her kap bir işletim sisteminde kendi korumalı ad alanında bir işlemdir. Kapları teşvik eden azaltılmış ayak izi, tam zamanında işlemleri başlatmanın ve imha etmenin hızlı bir şekilde oluşturulmasını ve uygulamaların sonlandırılmasını sağlar. Bu özellik, konteynerlerin taleplere bağlı olarak uygulamaları hızla ölçeklendirmesini sağlar. Yeni uygulama sürümlerini çalıştırmak kolaydır, çünkü uygulama ve bağımlılıkları görüntü olarak adlandırılan şeyde bulunur. Diğer görüntüler için temel teşkil edecek konteyner görüntüleri oluşturulabilir.

Bir operasyon ekibi artık gerekli bağımlılıklardan (genellikle belirli bir gereksinime ait kütüphanelerden) ve konfigürasyonlardan oluşan bir temel görüntü oluşturabilir. Geliştirme ekipleri daha sonra uygulamalarını bu temel görüntülerin üzerine kurabilir. Bu, sunucu yapılandırması ve ayarlama karmaşıklıklarını önler.

Kapların Kullanımı İle Geliştirici Verimliliği Arttırılmıştır

Uygulamanın her bir bileşeni, her biri kendi özel üretim konteyner türünde yürütülen, ayrı bir işlev (bir mikro servis olarak bilinir) sağlayan farklı birimlere ayrılabilir. Konteynerler birbirlerinden izole edilmiştir, bu nedenle bağımlılıklarının ve gereksinimlerinin tutarlı olması gerekmez. Geliştiriciler daha sonra her bir hizmeti bağımsız olarak yükseltme, ölçeklendirme ve çalıştırma yeteneğine sahiptir. Uygulama işlevlerinin bu daha ​​gevşek eşleşmesi, muazzam derecede esneklik sağlayabilir. Ek olarak büyük, sıkıca bağlantılı uygulama gereksinimleriyle ilişkili kırılganlığı azaltabilir.

Son olarak, atık konteyner seçenekleri şirketlerin uygulama kodlarının versiyonlarını ve bağımlılıklarını resmi olarak takip etmelerini sağlar. İyi tanımlanmış bildiriler ve yapılandırma dosyaları aracılığıyla çalışma zamanını ve görüntü formatlarını standartlaştıran açık konteyner girişimi gibi çabalar açık kaynağın gücünün ve hızının konteyner ile ilgili teknolojik inovasyonunu güçlendirecektir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN