Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

PAYLAŞ

Bir banka üzerinden kredi çekebilmek için öncelikle belli başlı işlemleri yapmanız ve maaş bordonuzu vermeniz gerekmektedir. Bu açıdan maaşınızın olması yani iyi bir işinizin olması bir krediyi alabilmek adına en önemli görevdir. Ama kredi almak maaşı olan bir kişi için bir o kadar kolay olmasına rağmen maaşı olmayan biri için de bir o kadar zordur. Hele ki kredi çekmek isteyen biri eğer öğrenci ise onun kredi çekebilmesi için önemli süreçleri de işlemesi ve halletmesi gerekmektedir.

Aynı zamanda kyk borç sorgulama işlemini kyk kredisi alan öğrenciler gerçekleştirir. Aynı zamanda bağkur gün sorgulama işlemi başka yapılır.Ama öğrenci kredi almak istiyorsa bunu her banka vermez sadece belli başlı bankalar öğrencilere kredi verme şansını yöneltmektedir. Eğer öğrenci iseniz ve krediyi çekmek istiyorsanız işte öğrenciye kredi veren bankalar. Bu arada önemli bir bilgiyi de vermekte yarar olacağını düşünüyoruz. Kredi geri ödemeleri genellikle bol faizli olmaktadır. Geri ödeme konusunda sıkıntıya düşeceğiniz krediyi almamanız gerekmektedir. Aksi takdirde büyük bir borcun içerisinde yer alacaksınız. Krediyi ödememek ise hapis cezasına kadar işi götürebilmektedir.

Kredi veren Banka                                     Kredi Adı                                        Faiz               Aylık     Toplam Borç

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu       İş Bankası Öğrenci Kredisi           %2,45              227 TL  8.197 TL

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi Başvurusu       CEPTETEB Öğrenci Kredisi           %2,90              246 TL  8.846 TL

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK