• DOLAR
  5,8000
  %-1,00
 • EURO
  6,4652
  %-1,05
 • ALTIN
  276,90
  %-0,97
 • BIST
  97.886
  %0,58
Petek Temizliğini Kime Yaptırmalıyım?

Petek Temizliğini Kime Yaptırmalıyım?

Petek temizliğini kime yaptırmalıyım sorusunu cevaplamadan önce, bu işlemleri kendi başınıza yapmamanız gerektiğinin altını çizelim. Bu tür işlemler bir bilgi birikimi ile yapılabilir ve petek temizleme esnasında kombinize zarar verebilir ve bu tür bir durumda da ağır sonuçlar ödeyebilirsiniz. Petek temizliğini bu işi profesyonel olarak yapan firmalardan destek alarak yaptırmak en sağlıklısı olacaktır. Bu size her yönden kazanç sağlayacaktır. Eğer işinde iyi birisi petek temizleme işlemini yapar ise, bulunduğunuz ortamda ki sıcaklık da yükselme olduğunu ve faturanızda da %5 gibi bir oranda düşme olacağını gözlemleyebileceksiniz. Bazı firmaların işin kolayına kaçarak bu işlemleri gerçekleştirdiğini de belirtelim. Sadece peteğin suyunu boşaltarak ve peteklerin havasını alarak petek temizliği yaptığını iddia eden birçok insan bulunuyor. Bu tür insanlar ile çalışmamak için seçim yapacağınız firmayı iyi araştırmalı ve referanslarını incelemelisiniz.

Petek Temizliği Ne Kadar Sürede Bir Yapılmalıdır?

Kombi ve petek temizleme işleminin her yıl düzenli olarak yapılması en sağlıklısıdır. Yalnız birazdan sayacağımız durumlar ile karşılaşırsanız peteğin temizlenme zamanının geldiğini de kolayca anlayabilirsiniz. Peteklerin bir kısmı ısınıyor bir kısmı ısınmıyor ise, koyu renkte sıvı su geliyor ise, kombiniz çalışırken olağandan daha fazla ses çıkarıyorsa, musluklardan su gelmiyorsa veya çok az geliyorsa, sıcak suyun gelişinde anormallik olur ise, bölgesel ısınma problemleri yaşıyorsanız petek temizliğinin zamanı da gelmiş demektir.

Petek Temizliğini Neden Yaptırmalıyım?

Petek temizliğini yaptırmanız size birçok anlamda fayda sağlar. Bu faydaların başında yakıtta tasarruf etmeniz vardır. Petek temizleme işleminden sonra doğalgaz faturanızda gözle görülür bir düşme meydana gelir. Bu düşme minimum %5 civarında olacaktır. Bunun haricinde kombinizi çok daha uzun soluklu kullanabileceksiniz. Zira petek temizliği yapılmaz ise kombiniz bozulabilir ve size yüksek meblağlarda bir fatura çıkarabilirler. Bir diğer faydası ise peteklerin görevini tam anlamı ile yapacağından, ısınma probleminiz de ortadan kalkar. Son olarak kombiniz çok daha sağlıklı ve tasarruflu bir şekilde çalışır. Sonuç olarak petek temizliği tüm bu sebeplere dayanarak önemli bir eylemdir ve ihmal edilmemesi gerekir.

Kaynak: Petek Temizleme Hizmeti

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN