Saç Ekimi ve  İyileşme Süreci

Saç Ekimi ve  İyileşme Süreci

PAYLAŞ

 

Saç ekimi ile birlikte iyileşme sürecinin nasıl geçtiği ilerleyen süreçte saçlarınızın sağlığını etkileyecek en önemli etmenlerden birisidir.

Saç ekimi işleminin bitmesi ile birlikte iyileşme süreci başlayacaktır. İyileşme sürecinde kendinize nasıl baktığınız ve saçlarınızın iyileşmesi için neler yaptığınız çok önemli olacaktır.

Saç Ekimi

Genel olarak saçların döküldüğü bölgelere yapılacak olan saç kökü ekimleri ile kaybettiğiniz saçlarınıza tekrar kavuşabilirsiniz. Kafanızın arka bölgesinde bulunan ense kısmındaki saç köklerinin  daha dayanıklı ve sağlıklı olmalarından dolayı bu bölgeden alınacak saç kökleri hastaların kelleşme yaşadıkları bölgelere ekilmektedir. Ense bölgesinden alınacak uygun saç kökleri ­dökülmelerin yaşandığı bölgedeki uygun yerlere makineler yardımı ile ekilerek sağlıklı bir büyüme ve gelişme için beklenecek süreci başlatmış olurlar.

İyileşme Süreci

Yapılan operasyonun geçecek olan 3 gün en önemli süredir. Anestezinin etkilerinin geçmesi ile birlikte kafa bölgesinde zonklamalar ve ağrıların yaşanması bu dönemde oldukça normaldir. Saç ekimi ile birlikte geçecek olan 3 gün çok dikkat edilmesi gerekecektir. Bu süreç boyunca kesinlikle operasyon yapılan bölgeler yıkanmamalıdır. 3 günün geçmesi ile birlikte duş alma yasağı da sona erecektir. Bu süreç sonunda ense bölgesinde oluşmuş olan yaralar iyileşecektir. Ekim yapılan bölgede bu süreçte kabuklanmalar devam edecektir ve bu bölgeler iyileşme sürecinin bir gereği olarak kaşınacaktır. Ancak kesinlikle kaşınmamalıdır. 10 gün içerisinde bu kabuklanmalar da geçerek iyileşme sürecinin sonuna gelecektir. Bu süreç içerisinde sigara ve alkol kullanımı yasaktır.

Saç ekimi konusunda alanında uzman ekiplerimizle vermiş olduğumuz hizmetler sayesinde siz de saçlarınıza kavuşabilirsiniz. Bu alanda en iyi hizmeti kliniğimizden alabilmenize imkan sağlanmakta ve saç ekimi ile siz de özlediğiniz saçlı günlerinize yeniden dönebilirsiniz.

Kaynak:
https://www.kredinle.com/ekonomi-haberleri/sac-ekimi-yaptirmak-is-hayatinda-basariyi-yuzde-yuz-arttiriyor-8400.html

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK