Tıkanıklık Açma ve Petek Temizliğinde: UZMAN

Tıkanıklık Açma ve Petek Temizliğinde: UZMAN

PAYLAŞ

Banyo lavabolar başta olmak üzere kirli su giderlerinde zaman zaman başımıza talihsizlikler gelebilir. Tuvalet, banyo, mutfak ve balkon giderleri gibi kirli suyu evimizden uzaklaştıran başlıca yerlerdir. Bu yerlerden kirli su gittiği için tıkanıklık oluşabiliyor. Tıkanıklık kirli su giderlerinin genelde ek yerlerinde ve köşelerinde oluşur.  Bu gibi sorunlar hayatımızı ve komşularımızı rahatsız edebilecek sorunlardır. Geliştirdiğimiz ve kullandığımız son derece teknolojik sistemlerle tıkanıklık sorununu hayatınızdan kolayca çıkarıyoruz.  Çeşitli teknikler kullanarak tıkanıklığın yerine ve zorluğuna göre en pratik teknikle sorunu kökten halletmekteyiz.

  • Lavabo açma teli tekniği
  • Kimyasal madde tekniği
  • Basınçlı su tekniği
  • Pompalama yöntemi tekniği
  • Görüntülü robot tekniği

Günümüzde teknolojinin gelişmesini kullanarak tıkanıklık sorunlarınızı kameralı robotlarla profesyonel çalışma anlayışıyla çözüme kavuşturuyoruz. Kameralı robot başlığını tıkanıklık yaşadığımız giderden içeriye gönderiyor ve elimizdeki görüntü ekranından takip ederek tıkalı bölgeye kadar ilerliyoruz. İlerleyen robot başlığı aynı zamanda ilerleme sırasında döner başlığı sayesinde temizleyerek ilerlemektedir. Tıkalı gölgeyi döner başlığı ile açması sonrasında tıkanıklık sorunu ortadan kaldırmaktadır. Özen İş Tesisat olarak profesyonel ekiplerimiz ve ekipmanlarımız ile tıkanıklık açma sorunlarınızın çözüm noktasıyız.

Petek Temizliği

Kaliteli iş anlayışını benimseyerek profesyonel ekiplerimiz ile doğalgaz peteklerinizi ilk gün ki gibi pırıl pırıl yapmaktayız. Dondurucu soğuklarda kirli petekler yüzünden evinizin de soğuk kalmasına göz yummayınız. Kirli petekli doğalgaz tesisatları sistem içerisindeki suyu daha geç ısıttığı için doğalgaz faturalarının daha kabarık gelmesine neden olmaktadır.  Petek temizliği konusunda profesyonel makineli sistemler kullanarak peteklerinizi tertemiz yapıyoruz. Temizlenen petekler ısı kalitesi en üst seviyeye çıkacaktır. Petek temizliği yapılırken sadece kimyasal maddeler kullanmak yerine makineli sistemlerin kullanılması petekler içerisinde birikmiş kalıntı maddelerinin tamamen sistem içerisinden çıkartmaktır.

Tesisatın temizliği yapılması için cihazı en doğru noktaya bağlamak gerekir. Evi kirletmemek adına en uygun vanalar açılarak cihazın temizlediği kirli su ve kalıntılar dışarıya atılır. Daha sonra koruyucu kimyasal ilaçlarla temizlik desteklenerek bitirilir. Tesisatları ve petekleri temizledikten sonra ekiplerimiz temizlik için sökülen parçaları tekrardan yerlerine takarlar ve sistemi çalıştırarak deneme yaparak teslim işlemini tamamlarlar. Firmamız her zaman petek temizliği konusunda müşteri memnuniyetini benimseyen bir tesisat firmasıdır.

Petek temizliğinin asıl olmasının sebebi boru ya da petekleri korumak için iç işlemde yağ bulunmaktadır. Bu yağların kire ve pisliğe dönüşmesi de yılların bekletmesi aynı zamanda yapılan inşaat tozu ya da normal ev tozu olarak çoğalmaktadır. Buna sebep olan unsurlar;

  • Çamur
  • Kireç
  • Çeper şeklinde olmaktadır.

Yıllar geçtikçe de bu birikintiler tıkanıklığa sebep olmaktadır.  Petek temizliği işlemi usta işi olmaktadır. Çünkü temizleme işlemi doğru olarak yapılmaz ise petek zara görebilir ve ömrü daha kısa olarak çürüme yapılabilmektedir. Petek temizleme işleminin ardından kombi bakımı da bu hususta önem taşımaktadır.

Kombi bakımı konusunda petek temizleme işleminden sonra tecrübeli ustalarımız kombinin bakımı içinde bilgilendirme yapabilmektedir. Kombi bakımı uygun olması hem peteklerin ömrünü uzatmakta hem de kombinin daha sağlam kalmasına olanak sağlamaktadır. iki aşama da hem kombi bakımı hem de petek temizliği önde olarak bilinmektedir.

 

 

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK