Yabancı Oynatmayan Ödül Alsın

Yabancı Oynatmayan Ödül Alsın

PAYLAŞ

 

Türk futbolunda uzun yıllardır yabancı oyuncu sayısının kaç olması gerektiği tartışılmış, geçtiğimiz sezonlarda alınan karar ile bu sayı bir takımda en fazla 14 olabilir şeklinde kararlaştırılmıştı. Ancak bu karar günümüzde tekrar gündeme geldi ve bazı takımların yöneticileri bu sayının düşmesi gerektiğini dile getirdi. Tartışma tekrar alevlenirken Türk futbolunun usta isimlerinden Fatih Terim’in Türkiye futbol federasyonuna konu ile ilgili olarak görüş bildirdiği ve bir öneride bulunduğu ancak bu önerinin kabul edilmediği haberi Tipobet sitesinde yer aldı.

 

Spor sitelerinden bahiskanali.com sitesinde yer alan habere göre Fatih Terim Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri ile yaptığı görüşmede 14 yabancı oyuncu sayısının aynı kalmasını ancak takımda en az yabancı oynatan kulübe para ödülü verilmesini teklif ettiği ortaya çıktı. Hiç yabancı oynatmayan veya en az yabancı futbolcu oynatan kulüplere verilecek ödülün de en fazla yabancı oyuncu oynatan kulüplerden alınması tahsis edilmesi gerektiğini ve bu düşüncenin geliştirilebileceğini yetkililere iletti.

Trf1 Konuyu Dikkate Bile Almadı

Fatih Terim’in önerisinin yetkililerce dikkate alınmadığı hatta bu öneriyi duyan yöneticilerden bazılarının bu öneriye karşı çıkması üzerine önerinin rafa kalktığı spor haberlerinde yer aldı. Konu ile ilgili açıklama yapan Fatih Terim ise yabancı oyuncu kuralını ülkemizde tam olarak bilmeyenler var. Her takım 14 yabancı oyuncu transfer edecek diye bir kural yok dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK