Dolar 33,0372
Euro 35,9878
Altın 2.559,61
BİST 11.064,85
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Açık
İstanbul
32°C
Açık
Paz 32°C
Pts 33°C
Sal 34°C
Çar 34°C

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, Sürdürülebilir ve Çevre Odaklı Etkinlikleriyle Sektöre Yön Verecek

Bölgesinin en büyük uluslararası buluşma noktası Yapı Fuarı –Turkeybuild İstanbul, bu yıl 44’üncü kez kapılarını açacak. TÜYAP Fuar ve Kongre …

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, Sürdürülebilir ve Çevre Odaklı Etkinlikleriyle Sektöre Yön Verecek
17 Mart 2022 03:06

Bölgesinin en büyük uluslararası buluşma noktası Yapı Fuarı –Turkeybuild İstanbul, bu yıl 44’üncü kez kapılarını açacak. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek Yapı Fuarı, girişim ekosisteminin yeni ürün ve hizmetleri başta olmak üzere sektör temsilcilerini güçlü ve yön veren etkinliklerle buluşturacak.

Türkiye ekonomisinin taşıyıcı sektörleri için fuarlar düzenleyen Hyve Group, her yıl binlerce yabancı yatırımcıyla yerli iş ortaklarını bir araya getiriyor. Türkiye’nin yurt dışına hizmet ihraç ettiği yapı ve inşaat sektörleri için markalar, Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’da bir araya gelemeye hazırlanıyor.

Balkanlar, BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan geniş bölgedeki en büyük, dünyada ise ilk 5’te yer alan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, sadece ekonomik katkısı ve etkisi ile değil, fuar boyunca gerçekleştirilen etkinliklerle de sektörün gelişim alanlarını belirliyor.

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 23 Mart’ta 44’üncü kez kapılarını açacak olan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, katılımcılarına sunduğu benzersiz ihracat olanaklarının yanı sıra sektör profesyonellerinin güncel bilgi alışverişi yapabilmeleri için de ideal bir platform görevi görüyor.

Yapı Fuarı 2022 Etkinlik Programı Sürdürülebilirlik, Verimlilik, Teknoloji ve İlham Odaklı Buluşmalara Ev Sahipliği Yapacak!

Yapı, mimarlık, inşaat malzemeleri ve teknolojileri sektörlerinin bölgedeki en etkili ve en uzun soluklu platformu olan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, sizi önümüzdeki dönemin yol haritasını beraber çizmeye davet ediyor.

Yapı Fuarı olarak, 44. yılında, kapsamlı bir etkinlik programıyla sektörün gündemdeki konularını, alternatif yapı trendlerini ve sürdürülebilir malzeme ile yenilikçi inşaat uygulamalarının ipuçlarını konuşacak.

Teknoloji, iklim kaygıları, pandemi gibi faktörlerin köklü değişikliklere yol açtığı, değişime uyum sağlamanın, sürdürülebilirliğin anahtarı olduğu bu yeni dönemde, sektör stratejisini desteklemek, bilgi alışverişi sağlamak, inovasyonu teşvik etmek ve de yapı sektöründe yeni fikirlerin tanıtılmasını sağlamak adına iş geliştirmeye yönelik etkinliklerle dolu bir program ziyaretçileri bekliyor.

Uluslararası Sıfır Enerji Binalar Zirvesi-ZeroBuild Summit’22, 4 Gün Boyunca Yapı Fuarı’nda!

Bölgesinde ve Türkiye’de sahip olduğu liderlik misyonunu bu yıl da güçlendirerek sürdüren Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, sektörün önemli konularından enerji tüketimi ile ilgili uluslararası bir etkinliğe bu yıl üçüncü kez ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Isıtma, soğutma, aydınlatma ve diğer alanlardaki tüketimler için çok düşük miktarda enerji ihtiyacı olan, bu ihtiyacını tamamen yenilenebilir kaynaklarından temin eden yeni nesil “Sıfır Enerji Binalar”, fuarın belki de en önemli gündem maddesi. Uluslararası Sıfır Enerji Binalar Zirvesi-ZeroBuild Summit’22, 4 gün boyunca 16 oturumda 100’e yakın yerli ve yabancı konuşmacıyı ağırlayacak. Türkiye’nin karbonsuzlaştırma yol haritasına Paris Anlaşması’nın etkilerinin ve 2053 Net Sıfır Emisyon hedefinde yapıların rolünün detaylıca konuşulacak. “Change Starts Here! – Değişim Burada Başlıyor!” sloganı ile gerçekleşecek Zirve’de, ‘Sıfır Enerji Binalar’ın nasıl geliştirileceği ve dönüşümün nasıl sağlanacağı yerli ve yabancı uzmanlar tarafından tartışılacak.

Çevre için en etkin ve sürdürülebilir çözümlerden olan ‘Sıfır Enerji Binalar’a dönüşümün ülke gündeminde yer bulması amacıyla iki yıl boyunca dijitalde düzenlenen ZeroBuild Türkiye, bu yıl ilk kez fiziksel ortamda katılımcılarla buluşacak.

Uluslararası Sıfır Enerji Binalar Zirvesi-ZeroBuild Summit’22 ile ilgili detaylı programa www.summit.zerobuild.org/tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Dünyaca ünlü ve ödüllü Mimar Bram Aerts Yapı Fuarı’nda!

Belçika’nın önde gelen mimarlık ofislerinden olan TRANS architectuur & stedenbouw’un Kurucu Ortağı Bram Aerts, 44. Yapı Fuarı kapsamında konferans vermek üzere İstanbul’a geliyor. Kısa bir süre içinde TRANS, çok beğenilen Flaman mimarlık ofisleri arasında neslinin önünde güçlü bir itibar kazandı. Mimarlık ofisi, kentlerin sürdürülebilir şekilde iyileştirilmesi için bir dizi çığır açan dönüşüm projesi üzerinde çalışıyor. Yapılı çevreyi dönüştürmek ve yeniden yorumlamak, yıkıma, açık alan işgaline ve inşaat sektörünün egemenliğine geçerli bir alternatif olarak giderek daha önemli hale geliyor. TRANS’ın kurucu ortağı Bram Aerts, 24 Mart 2022 Perşembe günü, fuar alanındaki Zirve Sahnesi’nde vereceği konferansa ofisinin binaları kökten dönüştürmek için önerdiği stratejiden bahsedecek.

Yapı Fuarı’nda Sektöre Güç ve Yön Veren Start-Up’lar Boy Gösteriyor!

2021 yılında bir ilke imza atarak yapı sektöründe faaliyet gösteren girişimcileri ağırlayan Yapı Tech Garage bu sene de yeni girişimlere kucak açıyor.

En yeni ürün ve teknolojileriyle dikkat çeken yapı ve mimarlık girişimcilerine özel ayrılan bu alanda, katılımcı firmalar ve ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gören teknoloji girişimcileri sektör profesyonelleri ile buluşarak, inovasyona ve yaratıcı fikirlere en çok ihtiyacımız olan bu dönemde; geliştirdikleri çözümleri tanıtıp yeni iş olanakları yaratabilecekler.

Bu yıl ikinci kez düzenlenen Yapı Tech Garage; akıllı inşaat malzemeleri, BIM, sanal ve artırılmış gerçeklik, yapı mobil uygulamaları, yapay zekâ, nesnelerin internet, robotik ve üç boyutlu üretim, ileri dönüşüm, enerji etkin tasarım gibi yaklaşım ve teknolojilerle yapı sektörüne ilham veren 13 girişim, ürünlerinin deneyimlenmesi için 4 gün boyunca Yapı Tech Garage’da, fuarın son günü ise sunumlarıyla Zirve Sahne’sinde olacak.

Yapı Tech Garage etkinliği kapsamında detaylı bilgi için yapifuari.com.tr/Sayfa/yapi-tech-garage-2022 adresine ulaşmanız yeterli olacak.

En İyi Stant Tasarımları Ödüllendiriliyor!

44 yıldır sektördeki tüm paydaşları trendler ve inovasyonlar etrafında toplamaya devam ederken tasarımın gücüne inanan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, stant asarımlarında sürdürülebilir ve yenilikçi ürünleriyle markalarını ve ürünlerini ziyaretçiler için bir çekim noktasına dönüştüren katılımcılarını Altın Mıknatıs “Stant Tasarımı Ödülleri” ile ödüllendiriyor.

Fuarda stantlarıyla bulunan malzeme üreticisi katılımcı firmalar arasında düzenlenecek yarışmanın kazananları, fuarın son gününde açıklanacak. Altın Mıknatıs “Stant Tasarımı Ödülleri” 6 farklı kategoride sahiplerini bulacak.

Ödül kategorilerinin yenilenlediği ödül programında birincilik, ikincilik, üçüncülük, Mansiyon ve Hyve Group Teşvik Ödüllerinin yanı sıra özel ödüller de yer alıyor.

“Standında En İyi Ziyaretçi Etkileşimi”, “Standında En İyi Teknoloji Çözümleri Sunan Firma”, “Standında En İyi Yaratıcı Kimlik Tasarımı Sunan Firma” ve “Standında Sürdürülebilir Ürününü Sürdürülebilir Kriterlerle Sergileyen Firma” kategorilerinin kazananları, bağımsız jüri ekibinin değerlendirmeleri ardından kazananlar 24 Mart Perşembe günü 17:00’de törenle ödüllerine kavuşacak.

Altın Mıknatıs ile ilgili detaylı bilgi için yapifuari.com.tr/Sayfa/altin-miknatis-stant-tasarim-odulleri-2022 adresine göz atabilirsiniz.

Usta Mimarlar ve Malzeme UzmanlarıylaÖzel Fuar Turları!

Etkileşimi önceliklendiren, bu sayede diğer fuarlardan ayrışan Yapı Fuarı’nın bir diğer dikkat çeken etkinliği ise Yapı Master Class – Mimari Ustalık Sınıfları. Bu etkinlik kapsamında sektörde dikkat çeken işleriyle bilinen mimarlar eşliğinde katılımcılar; sürdürülebilir mimarlık, enerji etkin yapı malzemeleri, çevreye duyarlı projeler ve yenilikçi tasarım ve teknoloji trendleri üzerine sohbet ederken yerinde uygulamalı ürünlerin öğrenildiği stant ziyaretlerini gerçekleştirebilecek.

Yapı Master Class – Mimari Ustalık Sınıfları 4’üncü yılında, “Çevreye Duyarlılık ve Mimari Tasarım” ile “Ölçekler Arası Parametrik Tasarım” temalarında düzenlenecek. 24 ve 25 Mart tarihleri aralığında fuar alanında gerçekleştirilerek, internetten yapılan başvurular ile belli bir katılımcı kontenjanı kapsamındaki etkinlikte; yüksek mimarlarDurmuş Dilekci, Şule Ertürk, Buşra Al, Volkan Taşkın ve Dr. Cenk Dereli tura eşlik edecekler.

Hangi ürün gruplarının stantlarının, hangi profesyoneller liderliğinde ziyaret edileceği ve başvuru ile ilgili detaylı bilgilere yapifuari.com.tr/Sayfa/yapi-master-classes-2022 adresinde ulaşmanız yeterli olacak.

Yapı Malzeme ve Mimarlık Söyleşileri

Dolu dolu etkinliklerin yer aldığı fuarımızda ayrıca sektörün her an gündeminde olan başlıklar, saha tecrübesi yüksek profesyonellerin deneyimleri ile katılımcılara aktarılarak, sahadaki gerçekler teyit edilecek ve yenilikçi çözümler paylaşılacak.

Fuar katılımcısı firmalarımızın yeni ürün ve teknolojileri, güncel trendler, sürdürülebilirlik, Ar-Ge yatırımları, yeni iş birlikleri, rekabette farklılaşan ticari anlaşmalar, iş geliştirme modelleri, yapı sektöründe markalaşma ve müşteri deneyim modelleri konularında gerçekleştireceği tematik sohbetler ile ürün uygulamaları fuar boyunca gerçekleştirilecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.