Periyodik Bakım Takibi | Bolu Haberleri, Bolu HaberBolu Haberleri, Bolu Haber

25 Mayıs 2022 - 06:30

Periyodik Bakım Takibi

Periyodik Bakım Takibi
Son Güncelleme :

04 Nisan 2022 - 21:01

Bakım takip programı, mal ya da hizmet üretimini gerçekleştiren tesisinizin içerisinde bulunan mekanik ve elektronik cihazlara yönelik bakım kayıtlarını kayda geçirmenizi ve bu kayıtları ise bilgisayar ortamında tutmanızı sağlayan yardımcı bir programdır. Program ile beraber, bu kayıtlara ilişkin raporlar almanız mümkündür.

 

Periyodik Bakım Takibi

 

Servis bölümünde geliştirilen bakım antlaşmalar ile sözleşme fiyatı, özel maddeleri ile çeşitli detayları yazılabiliyor ve aynı zamanda sözleşmenin yazıcı çıktısını alınmasına da imkan tanınabilir. Sözleşme gereğince, verilecek olan servis hizmetlerinin periyodik servis planı geliştirilip, bakım tarihleri geldiğinde otomatik bir şekilde uyarı mesajı vermesi sağlanabilir. Periyodik bakımda müşterilerdeki en büyük problem olan unutulma olaylarının ortadan kaldırılması böylelikle mümkün olacaktır. Bir tek tuş ile o zaman dilimi içerisinde ya da son 6 aylık dönem içerisinde gidilmeyen bakımlı müşterilerin listesinden o gün gidilmesi gerekli olanları iş programını almak suretiyle kullanıcıya kolaylık sağlar.

 

Bakım Takip Programı Avantajları Nelerdir?

 

Mal ve hizmet üretimini gerçekleştiren herhangi bir fabrikada ya da herhangi bir tesiste, üretimin sürekliliğinin sağlanması ancak ve ancak bakım takip programı ile gerçekleştirilir. Gerek personel çalışmaları gerekse de ekipmanların imalatı işlemlerini eksiksiz bir şekilde yerine getirmesinin yegane koşulu tamamen takip programı sayesinde rutin bakımlar ile periyodik bakımlarının yerine getirilmesi başta olmak üzere teknik personelin bütün araç ve gereçleri kontrol etme mekanizmalarını eline geçirip üretimin devamlılığını sağlanması açısından yapmış oldukları çalışmalardır.

 

Bakım takip programı sayesinde mal ya da hizmet üretimini gerçekleştiren tesisin özellikle de teknik elemanlarının rutin kontrolleri ne zaman yapılması gerektiği, hangi ekipmanda hangi arızanın meydana geldiği, haftalık, aylık ya da 6 aylık dönemler içerisinde gerçekleştirilmesi gereken bakım işlemlerinin yapılması ile ilgili çok kapsamlı bilgiler sunar.

 

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.