Çatı Oluk Isıtma Yararları Nelerdir? | Bolu Haberleri, Bolu HaberBolu Haberleri, Bolu Haber

29 Mayıs 2022 - 08:39

Çatı Oluk Isıtma Yararları Nelerdir?

Çatı Oluk Isıtma Yararları Nelerdir?
Son Güncelleme :

18 Ocak 2021 - 15:28

Kış aylarıyla beraber en çok ortaya çıkan sorunların çözümü için kullanılan çatı oluk ısıtma sistemi, olukların donmasından kaynaklı su birikmesini önleyici en doğru sistemdir. Sistem aynı zamanda çatıdaki kar birikme ihtimalini en aza indirir ve çatıya artı yük binmesinin önüne geçer. Böylece, yapının ömrü uzar ve değeri artar. Endüstriyel kurumların fabrika çatıların fazla kar birikmesinden dolayı yaşanan göçükler tehlike yaratıcı noktaya erişebilir. Ayrıca, çatıdan sarkan dikit ve sarkıtların düşmesi halinde birtakım yararlanmalar da söz konusu olur. Isıtıcı birimler ile bu türden oluşumların önüne geçilir ve riskler ortadan kaldırılır. Olukların donması, çatıda su birikmesine neden olur. Bu da, dış cephenin zarar görmesi sonucunu doğurur.

Bu sistemler nasıl kullanılır?

Çatı ısıtma sistemleri tam otomatik bir şekilde çalışan sistemdir. Sistemin kurulumundan sonra biri tarafından organize edilmesine gerek kalmaksızın çalışır ve görevini yerine getirir. Havanın soğumaya başladığı ve donma riskinin fazlalaştığı dönemde kendiliğinden aktif olur ve buzlanmayı önler. Kar yağdığı zaman kar ölçümü yaparak, gerekli tepkiyi verir ve karların erimesini sağlayacak sıcaklığı oluşturur. Böylece karlar erir ve çatıya ek yük söz konusu olmaz. ayrıca, olukları donmaktan kurtarır ve eriyen kar suları oluklarla tahliye edilir. Zemin sensörleri, dedektör ve ısıtıcı kablo birimlerinden oluşan sistemin verimliliği oldukça yüksektir.

Sistemde kullanılan farklı kablo birimleri vardır. ihtiyaca uygun olarak en doğru ısıtıcı kablo modeli benimsenebilir. Kendinden regüleli modeller, hava sıcaklığına göre akım yolunu genişletir veya daraltır. Böylece taşıdığı enerji her zaman için hava endeksli olarak değişir ve optimum enerji harcayarak ısı üretir. Bu sistem kablonun ömrünü de koruyan ve kullanım zamanını oldukça geniş bir zamana yayan özelliktir. Seri dirençli kablo modelleri de uygulama da kullanılan diğer bir ısıtıcı kablo birimidir.

Form Mühendislik: Çatı oluk ısıtma sistemi  1992’de kurulan marka endüstriyel kurumlar, kamu kurumları ve değişik sektörlerden firmalar için ısıtıcı birim ihtiyacını karşılayacak çözümler sunmaktadır. Boru ısıtma sistemleri, yol rampa ısıtma ve değişik ihtiyaçlara cevap verecek ürünleriyle kapsamlı bir hizmet sunar.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

BENZER HABERLER