En İyi Asfalt Santralleri | Bolu Haberleri, Bolu HaberBolu Haberleri, Bolu Haber

5 Aralık 2021 - 23:11

En İyi Asfalt Santralleri

En İyi Asfalt Santralleri
Son Güncelleme :

06 Ekim 2021 - 15:37

Birçok farklı model makineler ile hizmet veren Asfalt santralleri, çeşitli amaçlara hizmet etmek için kurulurlar. Bu amaçlara yönelik, mobil ya da sabit satraller de hizmet verebilirer. Peki, asfalt santrali çeşitleri nelerdir? Sabit (Batch) Asfalt Plent nedir? Mobil ansfalt plenti nasıl çalışır? Kontinü asfalt plenti nasıl kurulur? Sorularınızın yanıtları için yazımızı okumaya devam ediniz.

Sabit (Batch) Asfalt Plent

Birçok farklı projede yer alabilen Asfalt santralleri, çeşitli model makinalar ile hizmet verirler. Bu makinalar, santralin sabik ya da mobil olmasını da etkilerler. Sabit (Batch) Asfalt Plent, belirli bir noktada büyük işler için tercih edilir. Genellikle şehir mühendisleri ya da belediyeler tarafından kullanılan bu makineler, büyük projelerin yapımında yer alırlar. Taşınması imkansız olmasa da mobile oranla zor taşınır ürünlerdir. Yine de her türlü ihtiyacı karşılayacak güçte ve kapasitede ürün üretirler.

Mobil Asfalt Plenti

Asfalt santralleri kurarken dikkat edilecek bir diğer konu ise elbette, taşıma masraflarıdır. Bu makineler, ağır yüklerdir ve taşınması sor araçlardır. Bu yüzden kısa süreli ve değişkenlik gösteren işler için Mobil Asfalt Plenti tercih edilir. Bir noktaadan diğerine taşınması kolay olan bu tip santraller, düşük taşıma masraflarına da sahiplerdir. Kısa sürede yüksek performans için üretilen bu santral, uzun soluklu işler için pek uygun değildir. Bu yüzden, santral kurulumu öncesi ihtiyaçlar iyi belirlenmelidir.

Kontinü (Sürekli) Tip Asfalt Plentleri

Asfalt santralleri, çeşitli ihtiyaçlara cevap vermek için kurulurlar. İhtiyaçtan fazlası için üretim yapan bir santral, fazladan maliyet ve işlevsellikten uzaklaşmak demektir. Bu yüzden ihtiyaca uygun kurulum yapmak önemlidir. Kontinü (Sürekli) Tip Asfalt Plentleri sabit alanda ve sürekli işler için mükemmel hizmet sağlarlar. Yüksek kalitede asfalt üreten bu makineler, çift şaftlı karıştırıcıları ile yüksek esnekliğe sahip asfalt üretirler. Ayrıca karıştırıcı, kurutucunun dışında yer alan bir bölümde karışım sağlar. Bu tip bir asfalt santrali, sürekli işler ve yüksek kaliteli asfalt arzu edenler için çok uygundur. Sizde, ürünleri görmek ve fiyatları öğrenmek için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

BENZER HABERLER