Kalbe Zarar Vermeyen Sertleştirici Ve Mutluluk Çubuğu | Bolu Haberleri, Bolu HaberBolu Haberleri, Bolu Haber

10 Ağustos 2022 - 04:07

Kalbe Zarar Vermeyen Sertleştirici Ve Mutluluk Çubuğu

Kalbe Zarar Vermeyen Sertleştirici Ve Mutluluk Çubuğu
Son Güncelleme :

20 Mayıs 2022 - 14:28

Kalbe Zarar Vermeyen Sertleştirici Ve Mutluluk Çubuğu

 

Sertleşme problemlerinin tedavisinde kalbe zarar vermeyen sertleştirici ilaçlar kullanılabilmektedir. Kullanılabilecek ilaçlar kalbe zarar vermese bile kalp problemi olan bireylerde risk oluşturabilmektedirler. Erektil disfonksiyon şeklinde isimlendirilen problem cinsel ilişkide yeteri kadar sertleşememe veya sertleşmenin sürdürülememesi durumuna denilmektedir.

 

Erektil disfonksiyon ilk adım tedavisi olarak tadafil, sildenafil gibi ilaçlar kullanılarak yapılmaktadır. Bu ilaçlar penisteki kan akışını yükselterek sertleşmeyi sağlamaktadır. Bir diğer yandan ilaçlar, göğüs ağrısı ve hipertansiyon tedavilerinde kullanılan ilaçlarda tepkileşmeye girerek kan basıncında ani düşüşler meydana getirmektedir. Bu nedenle oldukça risklidir. Özellikle son altı ay içerisinde inme ya da kalp krizi geçiren kişiler içinde kullanımı oldukça sakıncalıdır. Bu ilaçlar birinci adımda sertleşmeyi sadece geçici bir süre sağlamaktadır. Sertleşme problemlerine kalıcı bir çözüm arayan bireyler penis protezini tercih etmektedirler.

 

Kalbe Zarar Vermeyen Sertleştirici Yerine Mutluluk Çubuğu

 

40 yıldan fazla senedir penis protezleri sertleşme sorunlarında oldukça sık kullanılmaktadır. Avrupa Üroloji Derneği’nin hazırladığı rehberde sertleşme problemi için öncelikle kalbe zarar vermeyen sertleştirici ilaçlar, vakum cihazları ve penil enjeksiyon tedavisi bulunmaktadır. Fakat bu tedavi yöntemleri sadece geçici bir çözüm yaratmaktadır. Ameliyatsız bir şekilde gerçekleşen bu tedaviler cinsel ilişki öncesinde kullanılmalıdır.

 

Avrupa Üroloji Derneği’nin rehberine göre kalıcı bir çözüm olarak mutluluk çubuğu tedavisi bulunmaktadır. Bu tedavi tek parçalı ve üç parçalı olmak üzere en yaygın kullanılan iki farklı çeşide ayrılmaktadır. Bu protezler ameliyat yoluyla penis içerisine yerleştirilmektedir. Tek parçalı protezler bükülebilme özelliğine sahiptirler. El ile birlikte dik konuma getirilerek kullanılmaktadırlar.

 

Üç parçalı protezler ise pompa yardımıyla şişirilerek sertleşmeyi sağlamaktadır. Bu iki çeşidin de hidrofilik kaplama çeşitleri de vardır. Hidrofilik kaplama, protezlerin yüzeylerine bakteri tutunmasını ve çoğalmasını önlemektedir. Bu sebeple oluşabilecek enfeksiyonların riskini en aza indirmektedir. Hidrofilik kaplama bir diğer yandan antibiyotik emici özelliğine sahiptir. Bu durumda enfeksiyon gelişmesi gibi zamanlarda da tedaviye katkı sağlamaktadır.

 

Ameliyat öncesinde doktor tarafından gerçekleştirilen muayene sonucunda bireyin ihtiyacına en uygun çeşit seçilmektedir. Bir diğer yandan muayenede bireyin anatomik yapısına en uygun çapta ve en uygun boyda protez çeşidi belirlenmektedir. Sertleşme probleminde kalbe zarar vermeyen sertleştirici ilaçlar yerine protez tedavisi tetkikleri yapılmaktadır. Tetkikler rutindir. Tetkikler bireylerin ameliyata uygunluğunu belirlemektedir.

 

Aynı zamanda tedavi sürecinin planlanması içinde oldukça önemlidir. Tek parçalı protezlerin ameliyat süresi ortalama yarım saattir. Üç parçalı protezlerin ortalama ameliyat süresi bir saattir. Penil protez ameliyatları sertleşme problemi tedavisinde güvenli ve sık tercih edilen bir yöntemdir.  Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

BENZER HABERLER