Mutluluk Çubuğu Nedir Ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı | Bolu Haberleri, Bolu HaberBolu Haberleri, Bolu Haber

12 Ağustos 2022 - 13:01

Mutluluk Çubuğu Nedir Ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

Mutluluk Çubuğu Nedir Ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı
Son Güncelleme :

18 Temmuz 2021 - 10:03

Cerrahi bir yöntem olan mutluluk çubuğu ameliyatı, sertleşme bozukluğunun tedavisi için kalıcı ve kesin bir çözüm sağlar. Mutluluk çubuğu ameliyatı ile sertleşme sorunu yaşayan erkeklerin sertleşme işlevini geri kazanmaları amaçlanır.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatında Kullanılan Penil Protezlerin Çeşitleri

Sertleşime bozukluğunun çözümü olan mutluluk çubuğu ameliyatlarında kullanılabilen üç çeşit penil protez vardır. Bunlar tek parçalı penil protez, iki parçalı penil protez ve üç parçalı şişirilebilir penil protezlerdir. Tek parçalı penil proteze malleable adı verilir. Malleable, ilk kullanılmaya başlanmış olan protez çeşididir.

Bu protezin dezavantajı sürekli ereksiyon halinde kalmasıdır. Bu durum hastaların konforlarının azalmasına neden olmaktadır. İki parçalı protezler ise yarı sert yapıda olan protezdir. İki parçalı protez ile üç parçalı şişirilebilir protez arasında kalındığında doktorlar genelde üç parçalı olan protezi tercih eder. Bunun nedeni üç parçalı olan protezlerin çok daha geniş fonksiyonları bünyesinde barındırmasıdır. Üç parçalı şişirilebilir protez en yaygın kullanılan protezdir. Bu protezler doğala en yakın görünüşe sahip olan protezlerdir. Bununla birlikte oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. Bu protez çeşidinde memnuniyet oranları çok yüksektir. Bu nedenle en çok üç parçalı şişirilebilir protez tercih edilir.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatının Amacı

Sertleşme bozukluğuna kalıcı bir çözüm olan mutluluk çubuğu ameliyatı ile hastalara sertleşme işlevinin geri kazandırılması amaçlanır. Bu amaç kapsamında hastaların penis bölgesine protez konulur.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatından Sonra Olası Komplikasyonlar

Genel olarak bakıldığında her ameliyatta olduğu gibi mutluluk çubuğu ameliyatı sonrasında da bazı komplikasyonlar ortaya çıkabilir. Üç temel risk faktörü ortaya çıkabilir. Bu riskler enfeksiyon, erozyon ve mekanik arızaları kapsar. Ameliyatın ardından takılan mutluluk çubuğu nedeni ile ender de olsa enfeksiyon gelişebilir. Enfeksiyon durumu ortaya çıktığında kullanılabilecek iki yöntem ortaya çıkar. Birinci yöntem penil protezin ameliyat ile çıkarılmasıdır. Ancak mutluluk çubuğu çıkarıldığı zaman yeni bir çubuğun takılması birkaç ayı bulabilir.

Enfeksiyonun tedavi edilmesinde ikinci yöntem salvage therapy adı verilen tekniktir. Bu tekniğe kurtarma tedavisi adı verilir. Bu tedavi yönteminde enfekte olan protez, yerleştirilmiş olan bölgeden çıkarılır. Kanallar antibiyotik yardımı ile yıkanır. Daha sonra yeni bir mutluluk çubuğu ile değiştirilir. Yapılan çalışmalar sonucunda, bu tedavi biçimiyle tekrar yapılan ameliyatların yaklaşık %80’inin tekrar enfekte olmadığı ve iyileşme gösterdiği saptanmıştır. Bu yaklaşımın en önemli avantajı protezin çıkarılması sebebi ile ortaya çıkabilecek penis boyutundaki kısalmayı ve kanallardaki doku kaynamalarının engellenmesidir. Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

BENZER HABERLER