Pandemi döneminde alacak sigortasına ilgi artıyor | Bolu Haberleri, Bolu HaberBolu Haberleri, Bolu Haber

29 Mayıs 2022 - 09:02

Pandemi döneminde alacak sigortasına ilgi artıyor

Pandemi döneminde alacak sigortasına ilgi artıyor
Son Güncelleme :

22 Ocak 2021 - 9:21

 

Covid 19’un ekonomiye olan olumsuz etkileri ile beraber birçok firma satış yaparken daha temkinli olmaya ,yeni müşteri ve pazarlara girmeye çekiniyor.Ticaretin durağanlaştığı bu dönem şirketler doğru müşteriye satış yapabilmek içinçözüm arayışlarına girdi.Alacaklarını tahsil edememe riski gören şirketler çözümü alacak sigortasında buldu.

Devlet desteği alacak sigortasını pratik hale getirdi.

Pandeminin etkisini ciddi anlamda hissetmeye  başladığımız 2020 bahar ayları ile beraber Hazine bakanlığı devlet destekli alacak sigortası kapsamının genişletildiğini duyurdu.Devlet destekli alacak sigortasının kapsamının genişletilmesi ile beraber yurtiçi alacak sigortasına olan ilgi hızla arttı.Yapılan son değişiklikler ile alacak sigortası son derece pratik, fiyatlaması basit , hızlı ve yaygın teminat yapısı ile kullanışlı bir hale geldi.

Ticari alacak sigortası alanında faaliyet gösteren Lidyalılar Sigorta’nın (https://lidyalilarsigorta.com/) Kurucu ortağı Cahit Adil Kaner , pandeminin ekonomiye olan etkileri,  kurdaki  yükseliş, doğru müşteriye satış yapabilme arayışları ile şirketlerin alacak sigortasına olan ilgisinin artış gösterdiğini söyledi.

Şirketlerin vadeli satışlarını sigortalayan bir enstrüman niteliğindeki alacak sigortası, alıcı tarafın ödeme kabiliyeti ve limitini belirleyerek, satıcının riskini sigorta şirketi üzerine alıyor.

Cahit Adil Kaner, ekonomideki gelişmelerin etkisiyle ticari alacak sigortası işlemlerinde bu yıl ciddi bir artış beklediklerini söyledi ve ekledi :

Devlet destekli alacak sigortası yapılan son değişiklikler ile beraber alacakları garanti altına almanın en ucuz ve garantili yöntemi haline geldi.2 yıl önce kurgulanan alacak sigortası yapısı başarılı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Lidyalılar sigorta  kurulduğu günden bugüne alacak sigortası konusunda uzmanlaşmış bir aracı olarak ,uzmanlığını müşterilerine aktarmaya devam edecek.”

Alacak sigortası nedir?

Alacak Sigortası ;

İşletmenizin   satışlarından doğan vadeli alacakların , ödenmeme durumunu koruyan  bir risk yönetim sistemi ve  sigortadır.

Alacak Sigortası , alacaklarınızın ödenmeme riskini teminat altına alır,bununla beraber;

  • Mevcut müşterilerinizde taşıdığınız güncel  alacak risklerini izler ve  kontrol sağlar.
  • Bankalar, derecelendirme kuruluşları ve tedarikçiler nezdinde kredibiliteyi olumlu yönde etkiler.
  • Yeni pazarlara girme imkanı sağlar, satışlarınızın artmasına neden olur.
  • Benzer ürünlere kıyasla maliyet avantajı sunar,ödediğiniz primi çıkaran tek sigorta ürünüdür.
  • Karlılığınızı ve sermayenizi güvence altına alır.

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

BENZER HABERLER