Saç Ekimi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanılır? | Bolu Haberleri, Bolu HaberBolu Haberleri, Bolu Haber

5 Aralık 2021 - 22:59

ali

Saç Ekimi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanılır?

İz bırakmayan yöntemde saç kökleri tek tek alınmaktadır. Saç eksikliği yaşanan alanda ekim işlemi gerçekleşir.

Saç Ekimi Uygulamasında Hangi Yöntemler Kullanılır?
Son Güncelleme :

25 Kasım 2021 - 14:55

Saç ekimi uygulaması yöntemleri  iki başlık altında toplanmıştır. Bu yöntemler şu şekildedir;

  • İz bırakmayan yöntem
  • Ensede hafif iz bırakan yöntem

İz bırakmayan yöntemde saç kökleri tek tek alınmaktadır. Saç eksikliği yaşanan alanda ekim işlemi gerçekleşir. Bu yöntemde enseden saç içeren deri hattı çıkartılmaktadır. Saç alınacak olan bölgenin verimli, sağlıklı saç içermesi gerekmektedir. Saç rengi, saçın sertlik derecesi, saçın dalgalı ya da gür olması gibi seçenekler de işlem için etki eden diğer faktörler içerisinde yer almaktadır. Bu iki yöntemden hangisinin tercih edileceğine saç ya da kafa deri analizi sonrası karar verilecektir. Genel olarak iz bırakmayan yöntem tercih edilmektedir. Yinede bazı durumlarda iz bırakan yöntem kullanımı zorunlu olmaktadır.

Saç Ekimi Uygulamasının Bilinçsiz Yapılmasının Riskleri Nelerdir?

Saç ekim işlemi uygun koşullar altında yapılmaması durumunda riskler oluşturur. Saç ekim uygulaması Doktor Ahmet Ayık gibi alanında uzman profesyonel bir kişi ile gerçekleştirilirse bu durumda risk oranı oldukça azalır. Saç ekimi kişilere göre süresi değişen bir süreç içermektedir. Genel olarak tek seanslık bu uygulamayı yaptıran kişiler de olsa yine de bakım konusunda riskler oldukça kritiktir. Takibin bilinçli bir kişi tarafından doğru şekilde yapılması gerekir. Bu takipler sonucunda enfeksiyon ya da yara izleri gerçekleşmeyecektir. Operasyonun her aşamasının bilinçli bir kişi tarafından takipte olması gerekir. Bu sayede saç ekimi uygulaması riski oldukça nadir görülecektir.

Alanında Uzman Doktor Ahmet Ayık

Saç ekim işlemi yaptırmayı düşünüyorsanız başarıları ile hasta memnuniyeti her zaman sürdürmüş olan doktor Ahmet ayık ile tanışmalısınız. Kendi kliniği ile yaptığı işlemlerin sorunsuz ve başarılı sonlanması ile herkes tarafından önerilen uzmandır. Saç ekimi işlemi cerrahi bir müdahale gerektirmektedir. Buna bağlı olarak her zaman bu işlemin eğitim almış işin ehli kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde asla umduğunuz gibi ilerlemeyen bir sonuç ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Doğru teknikleri, doğru kararları işlemlerinin seri bir şekilde ilerlemesi ile hastalarını memnun etmeyi hep başarmıştır.

https://drahmetayik.com/

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

BENZER HABERLER