Soyulmuş Bakır Fiyat | Bolu Haberleri, Bolu HaberBolu Haberleri, Bolu Haber

29 Mayıs 2022 - 07:24

Soyulmuş Bakır Fiyat

Soyulmuş Bakır Fiyat
Son Güncelleme :

24 Şubat 2022 - 22:02

 

Üretim sektörü ele alındığında imalat faaliyetlerini gerçekleştirebilmesi için belli başlı hammaddelerin kullanılması gerekmektedir. Söz konusu bu hammaddeler metal, kıymetli maden ya da çeşitli endüstriyel ürünlerden oluşabilmektedir. Üretim faaliyetlerinin günümüzde daha çok geri dönüşüm işlemleri ile ele alınıyor olması bazı hammaddelerin hurda üzerinden değerlendirilmesini sağlamaktadır. Bu durumda hurda sektöründe en çok tercih edilen ürünler arasında yer alan bakır madeninin giderek önemli bir konumda ele alınmasını kuvvetlendirmektedir. Bakır madeninin geri dönüşüm konusunda işlenmesi ve değerlendirilmesi modelin bazı aşamalardan geçmesini gerektirmektedir. Bu nedenle bakır hurda fiyatı birden fazla değişken nedeni ile farklılık gösterebilmektedir. Bakırın geri dönüşüme sokulması için işleme esnasında uygulanabilecek bazı teknikler bulunmaktadır. Söz konusu bu teknikler nedeniyle de Hurda bakır fiyatları maliyet açısından ele alınmaktadır, bu değişkenler de bakırın kilosu üzerinde oldukça büyük bir etken olarak değerlendirilmektedir. Bakırın işlenmesinde kullanılan tekniklerden bir tanesi soyma işlemidir. Saf maden olan bakırdan farklı olarak değerlendirilen soyulmuş bakır fiyat da bu noktada değişiklik gösterebilmektedir.

 

Özellikle bakırın bazı özel üretim aşamalarından geçerek belirli alanlarda kullanılması bakırın geri dönüşümü de bazı zorlukları ortaya çıkarmaktadır. Bakırın geri dönüşümünde kablodan ayrılması için yakma işleminin yapılamaması bakırın özel olarak soyma işlemine tabi tutulmasını gerektirmektedir. Soyma işleminden sonra elde edilen kullanılmış bakır ise saf bakır fiyatından farklı bir fiyatla ele alınarak yine hurda sektöründe değerlendirilebilmektedir.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

BENZER HABERLER