Yeni Yılın En İyi Davetiyeleri | Bolu Haberleri, Bolu HaberBolu Haberleri, Bolu Haber

12 Ağustos 2022 - 11:48

Yeni Yılın En İyi Davetiyeleri

Yeni Yılın En İyi Davetiyeleri
Son Güncelleme :

10 Aralık 2021 - 23:21

Davetiyeler sevdiğiniz kişileri düzenlediğiniz organizasyonlara çağırmak adına hazırlanan bir çeşit mektuptur. Belli bir takım standartlar gözetilerek hazırlanan davetiyeler farklı desen ve renkleri üzerinde bulundurulur. Özellikle düzenlenecek olan düğün merasiminde karşımıza çıkan davetiyeler bunun haricinde iş dünyasında da çok sık kullanılmaktadır. Bu noktada dikkatli olunması gereken davetiyenin muhattabı olacak kişiler ve düzenleyecek organizasyondur. Örneğin bir iş toplantısı için hazırlanacak olan davetiyenin resmi ve sade olması gerekir. Açılışa çağrı için kullanılacak olan modelse daha canlı olmalıdır. Düğün organizasyonlarında ise düğüne kimin katılacağı ve organizasyonun büyüklüğüne göre davetiye seçimi yapılması yerinde olacaktır.

Standart Davetiye Ölçüleri Nedir?

Düğün davetiyesi seçerken adayların genellikle ilk dikkat ettikleri şey desenler ve renklerdir. Bunun yanında üzerinde önemle durulması gereken bir nokta daha vardır; davetiyenin boyutları. Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde faklı boyutlarda davetiyeler üretilebilmekle beraber hali hazırda standart bir ölçüt bulunmamaktadır. Buradaki ölçüyü belirleyen çiftlerin istekleridir. Dikkatli olunması gereken nokta aşırıya kaçmamaktır. Davetiye ölçütleri için bir genelleme yapmak gerekirse 14*20 oranlarında davetiyeler tercih edilerek üretici firmadan basılması talep edilebilir.

Farklı Davetiye Modellerinde Ölçütler Nelerdir?

Düğün davetiyeleri farklı ölçülerde adayların isteğine göre üretilir. Bunun yanında davetiyeyi basan matbaaya göre de değişiklikler görülebilir. Yine de bir genelleme yapılacak olursa ölçüler şu şekilde olacaktır;

  • Dikey ve dikdörtgen olan davetiye boyutları 15 cm * 22 cm
  • Yatay ve dikdörtgen olan davetiye boyutları 12 cm * 17 cm
  • Kare olan davetiye boyutları 17 cm * 17
  • Yuvarlak kenarlara sahip olan yatay ve dikey dikdörtgen davetiye boyutları için ölçüler 15 cm * 22 cm

Davetiyeler dışında, davetiyelerin konulduğu zarfın boyutlarına da dikkat edilmesi gerekir. Kaba duran zarflar genellikle karşıdaki kişi tarafından hoş karşılanmaz. Düğün davetiyesinin konulacağı zarfın ölçüleri hakkında herhangi bir standart bulunmasa da dikdörtgen davetiyeler için 13*18 cm, kare olanlar içinse 18*18 cm ölçüleri genellikle yeterlidir.

Davetiyelerde Çağrı Metinleri Nasıl Seçilmelidir?

Çağrı metinleri davetiyelerde tasarım ve rengin ardından en dikkat çeken unsurdur. Başarılı şekilde seçilen bir çağrı metni hem okuyucunun davetiyeyi sıkılmadan okumasına, hem de kaliteli zaman geçirilmesine fayda sağlayacaktır. Söz konusu metinleri oluşturmak konusunda çiftler karar veremediklerinde, Nisa Davetiye tarafından kendilerine sunulan alternatifleri değerlendirebilirler.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

BENZER HABERLER