Yurtdışı kurban bağışı | Bolu Haberleri, Bolu HaberBolu Haberleri, Bolu Haber

6 Aralık 2021 - 05:28

Yurtdışı kurban bağışı

Yurtdışı kurban bağışı
Son Güncelleme :

06 Temmuz 2021 - 11:51

Bağışçıları, gönüllüleri ve çalışanlarıyla adeta bir aile gibi projelerini yürüten vakfımız dünyadaki kardeşlerimize bir yardım eli uzatılmasına yardımcı oluyor. Dünya çapında yardımlarını sürdürmekte olan Yedi Başak İnsani Yardım Derneği, düzenlediği yeni projeleriyle yardımlarına devam ediyor. Vakfımız üzerinden Afrika, Yemen, Gazze, Arakan, Suriye ve Yemen için kurban bağışı organizasyonları düzenliyor. Her zaman Yurtdışı kurban bağışı zincirinin bir parçası olmaktan gurur duyduk. Yeni ve farklı projelere imza atmak için hevesle çalışıyoruz. Yurt dışında birçok proje düzenliyor ve her seferinde daha çok insana yardım etmeyi hedefliyoruz. Kurban Bayramı için veya şükür ve adak kurbanlarınızın en güvenli şekilde teslim edilmesi de hala devam eden projelerimiz arasında. Yurtdışı kurban bağışı için belirlenen birçok ülkeye vakfımız sayesinde yardım edebilirsiniz. Afrika için 750 ₺, Yemen 1.200 ₺, Gazze 1.200 ₺, Arakan 1.200 ₺ ve Suriye için 1.500 ₺ olarak yurt dışı kurban bağışı ücretleri belirlenmiştir. Kesilen kurbanlarınız çalışanlarımız sayesinde belirlenen ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaktadır. Kurban bağışı için belirlediğimiz bu ülkeler de yine ihtiyaç ve içinde bulundukları durumlar göz önünde bulundurularak vakfımız tarafından belirlenmiştir. Yurtdışı kurban bağışı yapmak için banka hesap numaralarımız, PTT posta çeki hesabımızı, EFT, havale ve web sitemiz üzerinden online bağış yöntemlerini de kullanmanız mümkün. Kalıcı eserler, kardeş aile projesi, sürdürülebilir kalkınma ve su kuyusu gibi birçok projeye de hayat veriyoruz.

Suriye kurban bağışı

Türkiye’ye hem dinen kardeş hem de sınır olarak komşu olan Suriye ye de yardımlarımız hız kesmeden devam etmektedir. Dış müdahaleler ve iç karışlıklılar sonucu son 5 yılda birçok Suriyeli kardeşimiz mülteci konumuna düşmüştür. Kendi ülkelerinden ve topaklarından ayrılarak ülkemize sığınmışlardır. Bunun yanı sıra hala Suriye’de bulunan ve bir yardım eline ihtiyacı olan binlerce kardeşimiz var. Biz Yedi Başak insani Yardım Derneği olarak oradaki kardeşlerimiz için Suriye kurban bağışı organizasyonunu gerçekleştiriyoruz. Her sene gönüllülerimiz, çalışanlarımız ve siz bağışçılarımız sayesinde birçok insanın hayatına dokunmayı başarıyoruz. Suriye kurban bağışı organizasyonumuzun ücreti 1.500 Türk lirası olarak vakfımız tarafından belirlenmiştir.  Vakfımız ve çalışanları tarafından kurban organizasyonlarımızın hepsi titizlikle devam etmektedir. Suriye’de akika şükür adak ve bayram kurbanlarınızın kesilmesi için bizimle iletişime geçebilir ve bağış yapabilirsiniz. Suriye Kurban bağışları PTT, banka hesap numaralarımız, EFT ve havale yöntemlerini kullanarak yapmanız mümkün. Bunun dışında web sitemiz üzerinde bulunan bağış yap butonu sayesinde de bağışlarınızı en güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Kurbanlarınızın kesildiği bilgisi tarafınıza SMS yoluyla iletilecektir. Ayrıca çalışanlarımız tarafından tüm dini gereklilikler yerine getirilerek kurbanlar kesilmektedir. Bu anlara şahitlik edebilmeniz için kurban bağışı anı videoları tarafınıza iletilmektedir. Biz dernek olarak bu iyilik zincirinin bir parçası ve iyiliklere vesile olmaktan gurur duyuyoruz. Siz de bizimle bir aile olabilmek için bağış yapabilir veya gönüllü olarak bizimle çalışabilirsiniz.

Yemen kurban bağışı

Yemen’de yaşayan Müslüman kardeşlerimizin özellikle son yıllarda verdiği onurlu savaşa yakından şahitlik ediyoruz. 2015 yılından bu yana iç savaşın başlamasıyla birlikte birçok Yemenli kardeşimiz mülteci konumuna düşmüştür. Her türlü zulme katlanırlarken omuzlarında bir kardeş eli hissetmeleri için gönülden çalışıyoruz. Türkiye bu durumda Yemenli vatandaşlarımızın her zaman yanında olmuştur. Biz de Dünya üzerinde nerede canı yanan bir kardeşimiz varsa yardım eli uzatmak için birçok organizasyon düzenliyoruz. Yemen’de Müslüman kardeşlerimizin bulunduğu bu durumu yakından gözlemleyerek ihtiyaçlarını tespit ediyoruz. Bu yüzden organizasyonlarımız arasına yemen için yemen kurban bağışı etkinliğini de ekledik. Yemen için kurban bağışı tutarımız 1.200 Türk lirasıdır. Yardım etmek isteyen vatandaşlarımız bu tutarı birkaç yol ile bizlere ulaştırmaları mümkündür. Yemen kurban bağışı için isteğiniz doğrultusunda derneklere de vekalet verebilirsiniz. Burada aranan tek şart vakfın güvenilir olmasıdır. Bunun yanı sıra EFT ve havale yöntemlerimizi veya online kurban bağışı yolunu da kullanabilirsiniz. Kurban bağışı yapmak isteyen vatandaşlarımızdan vekaletlerinizi alıyoruz. Vekalet tamamen bir niyettir. Fakat vekaletinizi bizlere vermenin yine birçok yolu mevcut. Online ve internet üzerinden yazılı veya sözlü olarak vekaletinizi bizlere iletmeniz mümkün. Kesilen kurbanlarınızın bilgisi sizlere SMS yoluyla iletilecektir. Ayrıca kurbanınızın videosunu da almanız mümkün. Tüm bu işlemler çalışanlarımız tarafından en güvenli şekilde titizlikle yürütülmektedir. Siz de yemen kurban bağışı etkinliğimizde yanımızda olmak istiyorsanız bağış yapabilir veya gönüllü olarak bizimle çalışabilirsiniz.

 

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

BENZER HABERLER