Kenyalı atletler Bursa’daki tarihi koşuya damga vurdu | Bolu Haberleri, Bolu HaberBolu Haberleri, Bolu Haber

12 Ağustos 2022 - 16:52

Kenyalı atletler Bursa’daki tarihi koşuya damga vurdu

Bursa’da Osmangazi Belediyesi tarafından ‘Osman Gazi’yi Anma ve Bursa’nın Fethi Şenlikleri’ kapsamında bu yıl 15’incisi düzenlenen Uluslararası …

Kenyalı atletler Bursa’daki tarihi koşuya damga vurdu
Son Güncelleme :

17 Nisan 2022 - 14:39

Bursa’da Osmangazi Belediyesi tarafından ‘Osman Gazi’yi Anma ve Bursa’nın Fethi Şenlikleri’ kapsamında bu yıl 15’incisi düzenlenen Uluslararası Osmangazi Tarihi Kent Koşusu Yarı Maratonu, büyük bir coşkuyla gerçekleşti.

BURSA (İGFA) – Bursa’nın tarihi dokusunun tanıtılmasına yönelik geleneksel olarak düzenlenen ve pandemi nedeniyle iki yıldır yapılamayan Uluslararası Osmangazi Tarihi Kent Koşusu, bu yıl geniş bir katılımla gerçekleşti.

Tophane Meydanı’ndaki Saltanat Kapı önünden sabah saat 10.00’da Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın startıyla başlayan yarışta sporcular, Tophane, Muradiye, Çekirge, Kükürtlü, Merinos, Altıparmak, 15 Temmuz Meydanı, Haşim İşcan, Gökdere, Irgandı Köprüsü, Kayhan, Kapalı Çarşı ile Kavaklı Caddesi’ni takip ederek Pınarbaşı Meydanı’nda sona eren 15 kilometrelik parkuru tamamlayabilmek için büyük bir mücadele ortaya koydu.

YABANCI SPORCULARDAN BÜYÜK İLGİ

10 ülkeden toplam 931 profesyonel sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen Uluslararası Tarihi Kent Koşusu’nda erkeklerde ilk 3 sırada Kenyalı atletler yer aldı. Büyük bir çekişmenin yaşandığı yarışmanın birincisi 46:13.97’lik derecesiyle Kenyalı atlet Panuel Mkungo olurken, vatandaşı Peter Mwaniki Njeru 46:33.71’lik derecesiyle ikinci, yine aynı ülkeden Gedion Kipchirchir ise 46:43.17’lik derecesiyle üçüncülük başarısı gösterdi.

Kadınlarda da Kenyalı atlet Daisy Jeptoo Kimeli 51:56.42’lik derecesiyle birinci, yine Kenyalı Abigael Jelimo Mutai 52:48.53’lük derecesiyle ikinci, Türk atlet Yayla Günen ise 54:33.24’lük derecesiyle üçüncü oldu.

Dereceye giren sporculara madalya ve kupalarını Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ufuk Cömez ve Türkiye Atletizm Federasyonu temsilcileri takdim etti. Yarışmanın birincilerine 2 bin, ikinciye bin 500, üçüncüye bin dolar para ödülü verildi.

Türkiye’nin yanı sıra Bulgaristan, Kenya, Etiyopya, Azerbaycan, Kırgızistan, Türkmenistan, Moldova, Bosna Hersek ve Fas gibi ülkelerden sporcuların katıldığı yarışta; erkekler ve kadınlarda 35, 40, 45, 50, 55, 60, 65, 70, 75 ve 80 yaş kategorilerinde dereceye giren sporcular da madalya ve kupa almaya hak kazandı.

FİKSTÜR - 12 Ağustos 2022 Cuma

Tümünü Gör

21:00

TrabzonsporvsAtakaş Hatayspor

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
# TAKIMLAR O AV P
1 Medipol Başakşehir 1 4 3
2 Alanyaspor 1 2 3
3 Trabzonspor 1 2 3
4 Adana Demirspor 1 1 3
5 Beşiktaş 1 1 3
6 Galatasaray 1 1 3
7 Fenerbahçe 1 0 1
8 HangiKredi Ümraniyespor 1 0 1
9 Demir Grup Sivasspor 1 0 1
10 Gaziantep FK 1 0 1
11 arabam.com Konyaspor 1 0 1
12 MKE Ankaragücü 1 0 1
13 Atakaş Hatayspor 0 0 0
14 Bitexen Giresunspor 1 -1 0
15 Fraport TAV Antalyaspor 1 -1 0
16 Yukatel Kayserispor 1 -1 0
17 VavaCars Fatih Karagümrük 1 -2 0
18 İstanbulspor 1 -2 0
19 Kasımpaşa 1 -4 0
# TAKIMLAR O AV P
1 Adanaspor 0 0 0
2 Altay 0 0 0
3 Altınordu 0 0 0
4 Ankara Keçiörengücü 0 0 0
5 Bayçimento Bandırmaspor 0 0 0
6 Erzurumspor FK 0 0 0
7 Bodrumspor 0 0 0
8 Boluspor 0 0 0
9 Çaykur Rizespor 0 0 0
10 Altaş Denizlispor 0 0 0
11 Eyüpspor 0 0 0
12 Gençlerbirliği 0 0 0
13 Göztepe 0 0 0
14 Manisa FK 0 0 0
15 Pendikspor Futbol 0 0 0
16 Sakaryaspor 0 0 0
17 Tuzlaspor 0 0 0
18 Yeni Malatyaspor 0 0 0
19 Yılport Samsunspor 0 0 0
# TAKIMLAR O AV P
1 Afjet Afyonspor 0 0 0
2 Amed Sportif Faaliyetler 0 0 0
3 Anagold 24Erzincanspor 0 0 0
4 Ankaraspor 0 0 0
5 Arnavutköy Bld. Gençlikspor 0 0 0
6 Batman Petrolspor 0 0 0
7 Bayburt Özel İdarespor 0 0 0
8 Bitexen Düzcespor 0 0 0
9 Bursaspor 0 0 0
10 Çorum FK 0 0 0
11 Esenler Erokspor 0 0 0
12 Eşin Group Nazilli Belediyespor 0 0 0
13 İnegölspor 0 0 0
14 Isparta 32 Spor 0 0 0
15 Menemenspor 0 0 0
16 Şanlıurfaspor 0 0 0
17 Sivas Belediyespor 0 0 0
18 Somaspor 0 0 0
19 Tarsus İdman Yurdu 0 0 0
# TAKIMLAR O AV P
1 1461 Trabzon FK 0 0 0
2 Adıyaman FK 0 0 0
3 Ankara Demirspor 0 0 0
4 Balıkesirspor 0 0 0
5 Bucaspor 1928 0 0 0
6 CriptoSwaps Zonguldak Kömürspor 0 0 0
7 Diyarbekirspor 0 0 0
8 Etimesgut Belediyespor 0 0 0
9 Fethiyespor 0 0 0
10 GMG Kastamonuspor 0 0 0
11 İskenderunspor A.Ş. 0 0 0
12 Karacabey Belediyespor 0 0 0
13 Kırşehir Belediyespor 0 0 0
14 Kocaelispor 0 0 0
15 Pazarspor 0 0 0
16 Sarıyer 0 0 0
17 Serik Belediyespor 0 0 0
18 Silahtaroğlu Vanspor FK 0 0 0
19 Uşakspor A.Ş. 0 0 0
20 Weecoins Kırklarelispor 0 0 0